Złoto w Złotoryi dla siłacza z Pogorzeli

0
Reklama
Reklama

Ogromny sukces zawodnika Sekcji Sportów Siłowych LZS Olszanka – Pogorzela. Sławek Sidorowicz zwyciężył w zawodach siłowych w konkurencji martwy ciąg.


W dniach 11 – 12.11. 2023 r. w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Niepodległej Polski 2023. Do zawodów zgłosiło się łącznie ponad 300 zawodników z Polski, Czech, Węgier, Ukrainy i Niemiec. Konkurencję w martwym ciągu zdominował Sławek Sidorowicz.

Zawodnik LZS Olszanka – Pogorzela kontynuował swój jesienny maraton startowy i wybrał się na start w martwym ciągu. Jak to w sporcie bywa, trzeba zachować czas na odpoczynek, więc treningi nie zawsze są wymagające. Z tego też powodu Sławek zadeklarował bezpiecznie na pierwsze podejście „tylko” 310kg. W drugim podejściu bardzo lekko zaliczył 320kg.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnia próba, to burzliwa dyskusja zawodnika i sztabu. Czy zaliczyć rekord życiowy na zawodach, który wynosił 340 kg, czy atakować na zawodnika z aktualnie 1. miejscem oraz walczyć o wygranie całych zawodów z ciężarem nieco mniejszym od własnego rekordu, ale pewnym, czyli 335kg?

Ostatecznie w trzeciej próbie Sławek zaliczył 335kg! Taki wynik pozwolił wygrać w Mistrzostwach Niepodległej Polski w Martwym Ciągu.

  • Złoto w kategorii do 110kg
  • Złoto w kategorii wiekowej Senior
  • Złoto w kategorii OPEN, czyli w zestawieniu wszystkich zawodników zawodów.
Reklama
Reklama
Reklama