Zuzanna Wikieł zaliczyła udany występ na zawodach konnych w Lesznie

0

Niespełna 1,5 sekundy zabrakło, aby 13-letnia brzeżanka stanęła na podium dwufazowych Halowych Zawodów Regionalnych w jeździectwie konnym. Ostatecznie Zuzanna Wikieł i jej koń Zaletto Blue zajęli w tym konkursie 4. miejsce. Warto zaznaczyć, że młoda zawodniczka rywalizowała także z seniorami, doświadczonymi jeźdźcami, a jej trzy przejazdy konkursowe z przeszkodami na wysokości 110 cm były na zero strąceń.

Od piątku do niedzieli (15-17 grudnia), halowy hipodrom w Lesznie stał się areną dla wielu jeźdźców z całej Polski. W ten weekend rozegrano Halowe Zawody Regionalne oraz Halowe Zawody Ogólnopolskie. Konkursy nie były podzielone na kategorie wiekowe, a więc juniorzy rywalizowali z bardziej doświadczonymi seniorami.

Zuzanna Wikieł już pierwszego dnia pojechała znakomicie. 13-latka nie zaliczyła ani jednego strącenia, dlatego o kolejności w rankingu decydował czas przejazdu. W jednym z konkursów jakim był HZR znakomicie pojechała II fazę (z czasem 33,25) i ostatecznie Zuzia zajęła 4. miejsce. W sobotę jeździecka juniorka z Brzegu wyskakała 14. miejsce (zero zrzutek) w Halowych Zawodach Ogólnopolskich z przeszkodami na wysokości 110 cm, a następnie rozpoczęła swoje debiutanckie starty z przeszkodami na wysokości 120 cm.

W niedzielę Zuzia kontynuowała wyzwanie na 120 cm w Halowych Zawodach Ogólnopolskich. Dla juniorki rywalizującej z seniorami na takich wysokościach, to bardzo cenne doświadczenie. Warto dodać, że dzięki wszystkim przejazdom w trakcie minionego weekendu, Zuza zdobyła cenne punkty, które zbiera, aby otrzymać kwalifikację do Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się w połowie kwietnia w Lesznie.

• „Od kilku miesięcy jeżdżę na nowym, dużym koniu Zaletto Blue i cały czas z trenerem pracujemy nad naszym zgraniem. Dobre wyniki na 110 cm spowodowały, że trener Tomasz Klein zdecydował o startach na wyższych wysokościach 120 cm. Zdobyłam cenne doświadczenie, ale najważniejsze było, żeby podczas tych zawodów zdobyć punkty do kwalifikacji na Halowe Mistrzostwa Polski i Halowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży, które planowane są w połowie kwietnia 2024 r. w Lesznie. Jestem zadowolona z udziału w tych zawodach i wierzę, że najważniejszy cel został osiągnięty. Nie mogę doczekać się kolejnych startów i realizacji nowych wyzwań” – podsumowuje Zuza Wikieł.