Ferie tuż, tuż! Policja skontroluje autokary przed wyjazdem na zimowisko

0
Zdjęcie poglądowe (fot. Mazowiecka Policja)
Reklama
Reklama

Od 15 do 28 stycznia na terenie województwa opolskiego będą trwały ferie zimowe. W tym czasie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu będą kontrolować na zgłoszenie stan techniczny autobusów, którymi nasze dzieci zamierzają wyjechać na zimowisko. Funkcjonariusze sprawdzą również uprawnienia i trzeźwość kierowców, jednak trzeba pamiętać, aby planowaną datę wyjazdu autokaru wcześniej zgłosić.


  • „Dla policjantów ruchu drogowego ferie zimowe, to czas wzmożonej pracy. Ruch na drogach jest większy i częściej można tam spotkać rejsowe autokary, mniejsze autobusy, czy busy, przewożące dzieci na obozy i zorganizowane półkolonie. Policjanci zatrzymując taki pojazd do kontroli upewniając się, czy jest on we właściwym stanie technicznym, a kierowca jest trzeźwy i ma odpowiednie uprawnienia. Nie trzeba jednak liczyć wyłącznie na to, że policjanci patrolujący ulice sami zatrzymają wytypowany przez siebie autokar. Od lat Komenda Powiatowa Policji w Brzegu prowadzi akcję związaną z zaplanowanymi wcześniej kontrolami autokarów czy busów, przewożących dzieci na zimowiska. Kontrolę taką może zgłosić każdy – rodzic, opiekun lub właściciel firmy transportowej” – informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Podczas zgłoszonej kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. W powiecie brzeskim taką kontrolę można zgłosić telefonicznie pod nr: 47 86 33 424 lub 47 86 33 403.

  • „Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji. Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC” – dodaje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Należy również pamiętać, że jeśli nauczyciel lub rodzic nie zgłoszą kontroli przed wyjazdem, ale już na miejscu zbiórki zajdą jakiekolwiek podejrzenia dotyczące niesprawności pojazdu lub stanu trzeźwości kierującego, nie zgadzajmy się na wyjazd i bezzwłocznie powiadommy policjantów.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Poniżej pełna lista miejsc kontroli i numerów telefonów w województwie opolskim:

Reklama
Reklama