Zawodnicy Ziemi Brzeskiej na trasie wyścigu przełajowego w Żyrowej

2

W minioną sobotę (24. lutego), na terenie Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny w Żyrowej odbyła się 4. edycja wyścigu przełajowego. W zawodach wzięli udział młodzi zawodnicy klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

Helena Szetelnicka w najmłodszej grupie wiekowej (8-10 lat) zajęła 1. miejsce. W kat. 11-12 lat pojechały siostry Wojdyła: 1. miejsce wywalczyła Zuzanna, a na 2. pozycji przyjechała Hania. Na podium kategorii 13-14 lat stanęły również Zosia Wojdyła (2. miejsce) oraz Wiktoria Madejska (3. miejsce), natomiast Piotr Szetelnicki w grupie 17-18 lat zajął 1. miejsce.

• „Trasa zawodów była dość trudna, miejscami z podmokłym i śliskim terenem. Wyścigi przełajowe mają inną charakterystykę niż zawody na torze lub szosie, ale my je traktujemy treningowo. Wszystkie nasze zawodniczki i zawodnik pojechali bardzo dobrze” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że w zawodach wzięli udział także kolarze z Czech. Kolejny cykl przełajów w Żyrowej odbędzie się 23 marca.