Posadź drzewo z leśnikami! Rusza 6. edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY

0
fot. Nadleśnictwo w Brzegu
Reklama

Blisko 30% powierzchni Polski, to nasze piękne lasy, ale drzew możemy mieć jeszcze więcej. Już w najbliższy piątek (12. kwietnia) odbędzie się kolejna edycja narodowego sadzenia drzew, a z tej okazji leśnicy rozdadzą milion sadzonek. Tradycyjnie, do ogólnopolskiej akcji przyłączy się Nadleśnictwo w Brzegu.


  • „Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać w piątek 12 kwietnia między 9.00 a 15.00. Stoiska z sadzonkami będzie można też spotkać w centrach niektórych miast. Dokładne lokalizacje najlepiej sprawdzić na stronach internetowych nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych” – czytamy w komunikacie brzeskiego nadleśnictwa.

Sadzonki zostaną rozdane nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie przed wysuszeniem.

  • „Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem. W Brzegu, sadzonki będą rozdawane na terenie Parku Wolności w budynku Nadleśnictwa Brzeg przy ulicy Kilińskiego 1” – podsumowuje podleśniczy Michał Moskal z brzeskiego nadleśnictwa.
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA