W środę brzescy amatorzy ergowioseł mieli szansę na poprawę rekordów na 500 metrów. Na Stadionie Miejskim z tej okazji skorzystała duża grupa biegaczy Kotwicy Brzeg, a także inne nowe osoby oraz stali bywalcy zawodów. W kategorii mężczyzn w czołowej „dziesiątce” nie zaszły zmiany, znacznie więcej się działo u pań. Liderka – Monika Lech, poprawiła swój wynik na 1:50,0, na 3. miejsce wskoczyła z kolei Daria Leczowicz (1:55,1), która jednocześnie została nową liderką wśród juniorek, a w czołowej „dziesiątce” ponadto zameldowały się Małgorzata Kotecka, Beata Zajączkowska i Agata Domańska.
Na poprawienie wyników będą jeszcze tylko dwie szanse – 19 września (od godziny 16:00) na Stadionie Miejskim oraz 30 września (od 13:00) w trakcie zawodów kajakowych, kiedy również odbędzie się finał Ergowioseł i podsumowanie rywalizacji.
Kobiety – open
1. Monika Lech – Brzeg – 01:50,0
2. Julianna Kochana-Mazik – Brzeg – 01:53,3
3. Daria Leczowicz – Brzeg – 01:55,1
4. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 01:56,8
5. Monika Dzwonek – Brzeg – 02:02,7
6. Urszula Kużdżał – Brzeg – 02:04,0
7. Beata Lupa – Brzeg – 02:04,8
8. Małgorzata Kotecka – Brzeg – 02:07,5
9. Beata Zajączkowska – Brzeg – 02:08,7
10. Agata Domańska – Brzeg – 02:09,3
11. Iwona Śliwak – Brzeg – 02:09,9
12. Paulina Kowalik – Brzeg – 02:11,6
13. Beata Sieńko – Brzeg – 02:12,7
14. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:14,3
15. Beata Paradnia – Brzeg – 02:14,6
16. Lucyna Królikowska – Kościerzyce – 02:14,6
17. Aniela Damuć – Brzeg – 02:15,0
18. Magdalena Winiarska – Brzeg – 02:15,6
19. Małgorzata Naumowicz – Brzeg – 02:16,1
20. Marzena Rzepa – Brzeg – 02:19,4
21. Ola Smolana – Brzeg – 02:26,1
22. Wioletta Perkowska – Brzeg – 02:32,2
23. Marta Wojtysiak – 02:33,7
24. Jolanta Siemko – Wrocław – 02:35,1
25. Zuzanna Wasylik – Brzeg – 02:55,3
26. Amelia Podosek – 03:00,2
27. Hanna Chmielewska – Namysłów – 03:07,9
28. Vanessa Rutyna – Brzeg – 03:10,0
29. Agata Perkowska – Brzeg – 03:11,8
30. Dominika Szydełko – Brzeg – 03:12,5
31. Roksana Rutyna – Brzeg – 03:12,6
32. Pola Zubrzycka – Brzeg – 03:15,5
33. Julia Chmielewska – Namysłów – 03:50,1
34. Wiktoria Nawrot – Brzeg – 03:54,1
35. Aleksandra Chmielewska – Namysłów – 03:59,8
36. Zofia Lech – Brzeg – 04:41,2
Kobiety – juniorki (do 18 lat, ur. 1999 i młodsze)
1. Daria Leczowicz – Brzeg – 01:55,1
2. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 01:56,8
3. Paulina Kowalik – Brzeg – 02:11,6
4. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:14,3
5. Ola Smolana – Brzeg – 02:26,1
6. Zuzanna Wasylik – Brzeg – 02:55,3
7. Amelia Podosek – 03:00,2
8. Hanna Chmielewska – Namysłów – 03:07,9
9. Vanessa Rutyna – Brzeg – 03:10,0
10. Agata Perkowska – Brzeg – 03:11,8
Kobiety – seniorki (od 18 do 50 lat, ur. 1967-1998)
1. Monika Lech – Brzeg – 01:50,0
2. Julianna Kochana-Mazik – Brzeg – 01:53,3
3. Monika Dzwonek – Brzeg – 02:02,7
4. Urszula Kużdżał – Brzeg – 02:04,0
5. Beata Lupa – Brzeg – 02:04,8
6. Małgorzata Kotecka – Brzeg – 02:07,5
7. Beata Zajączkowska – Brzeg – 02:08,7
8. Agata Domańska – Brzeg – 02:09,3
9. Iwona Śliwak – Brzeg – 02:09,9
10. Beata Sieńko – Brzeg – 02:12,7
Kobiety – plus 50 (powyżej 50 lat, ur. 1966 i starsze)
1. Aniela Damuć – Brzeg – 02:15,0
Mężczyźni – open
1. Michał Mazik – Brzeg – 01:20,8
2. Mirosław Lech – Brzeg – 01:28,9
3. Henryk Domiński – Brzeg – 01:29,9
4. Wiktor Czerep – Brzeg – 01:30,8
5. Przemysław Radosz – Brzeg – 01:31,5
6. Paweł Kozłowski – Brzeg – 01:32,5
7. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 01:35,3
8. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 01:35,6
9. Piotr Mendak – Brzeg – 01:35,6
10. Łukasz Michalski – Brzeg – 01:36,2
11. Mateusz Mochniak – Brzeg – 01:36,5
12. Krzysztof Domiński – Brzeg – 01:37,3
13. Marcin Stefaniszyn – Brzeg – 01:38,3
14. Mariusz Gużda – Brzeg – 01:39,4
15. Rafał Kaczmarek – Radomsko – 01:40,6
16. Tomasz Perkowski – Brzeg – 01:41,4
17. Artur Trzciński – Brzeg – 01:43,2
18. Rafał Abel – Brzeg – 01:44,9
19. Wojciech Wójcik – Brzeg – 01:45,1
20. Wojciech Okonkowski – Brzeg – 01:45,8
21. Paweł Burzmiński – 01:46,0
22. Krzysztof Koszałka – Brzeg – 01:46,4
23. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 01:46,5
24. Grzegorz Knap – Dobromierz – 01:47,7
25. Paweł Chorążyczewski – Brzeg – 01:49,3
26. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 01:49,5
27. Paweł Kłyż – 01:49,6
28. Wojciech Tokarz – Brzeg – 01:51,0
29. Oskar Solecki – Brzeg – 01:51,3
30. Piotr Siemko – Wrocław – 01:51,4
31. Jacek Kozak – Brzeg – 01:51,8
32. Paweł Królikiewicz – Brzeg – 01:52,5
33. Michał Kubiak – Inowrocław – 01:52,9
34. Przemysław Łopatka – Skarbimierz – 01:55,0
35. Sławomir Kurpiel – 01:55,7
36. Łukasz Paluszek – Brzeg – 01:56,2
37. Mateusz Płatek – Brzeg – 01:56,8
38. Krzysztof Kubica – Brzeg – 01:57,3
39. Ryszard Golec – Brzeg – 01:58,3
40. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 01:59,1
41. Zbigniew Guzak – Brzeg – 01:59,4
42. Kuba Kacprzak – Radomsko – 01:59,5
43. Dariusz Wołek – 02:00,0
44. Michał Wańko – Brzeg – 02:00,1
45. Bartek Bielecki – Brzezina – 02:00,4
46. Rafał Chrabąszcz – Brzeg – 02:00,6
47. Adam Jasiak – Brzeg – 02:03,3
48. Piotr Gawroński – 02:03,7
49. Marcin Omasta – Brzeg – 02:04,1
50. Janusz Sternal – Brzeg – 02:04,5
51. Marcin Rutyna – 02:06,2
52. Konrad Worczes – Brzeg – 02:06,8
53. Maciej Grycan – Brzeg – 02:07,2
54. Tomasz Banyś – Brzeg – 02:08,8
55. Krzysztof Jędrzejko – 02:09,6
56. Mirosław Gbur – Brzeg – 02:09,7
57. Łukasz Kałuża – Karchowice – 02:17,6
58. Zbigniew Buganik – Brzeg – 02:18,2
59. Bartosz Mrowiec – Brzeg – 02:19,1
60. Dawid Kuczyński – Brzeg – 02:20,4
61. Maciej Michalak – Brzeg – 02:24,0
62. Daniel Bielecki – Brzezina – 02:24,1
63. Jerzy Dycfeld – Brzeg – 02:28,3
64. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 02:30,5
65. Mateusz Węgłowski – Brzeg – 02:36,8
66. Wiktor Kłyż – 02:40,5
67. Dariusz Kownacki – Brzeg – 02:44,7
68. Alan Brąś – 02:53,1
69. Michał Skalski – 02:56,1
70. Piotr Burzmiński – 03:01,8
71. Piotr Lupa – Brzeg – 03:05,4
72. Piotr Kownacki – Brzeg – 03:08,4
73. Olek Chorążyczewski – Brzeg – 03:08,5
74. Michał Perkowski – Brzeg – 03:13,4
75. Jonatan Bryll – Brzeg – 03:28,1
76. Maksymilian Brymerski – Brzeg – 03:28,9
77. Ksawery Szydełko – Brzeg – 03:49,4
78. Łukasz Stawierski – Wrocław – – 03:58,1
79. Krystian Kądzielski – Brzeg – 03:59,3
80. Oskar Sladek – Brzeg – 04:46,4
Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, ur. 1999 i młodsi)
1. Piotr Mendak – Brzeg – 01:35,6
2. Oskar Solecki – Brzeg – 01:51,3
3. Jacek Kozak – Brzeg – 01:51,8
4. Bartek Bielecki – Brzezina – 02:00,4
5. Adam Jasiak – Brzeg – 02:03,3
6. Marcin Omasta – Brzeg – 02:04,1
7. Konrad Worczes – Brzeg – 02:06,8
8. Bartosz Mrowiec – Brzeg – 02:19,1
9. Dawid Kuczyński – Brzeg – 02:20,4
10. Maciej Michalak – Brzeg – 02:24,0
Mężczyźni – seniorzy (od 18 do 50 lat, ur. 1967-1998)
1. Michał Mazik – Brzeg – 01:20,8
2. Mirosław Lech – Brzeg – 01:28,9
3. Henryk Domiński – Brzeg – 01:29,9
4. Wiktor Czerep – Brzeg – 01:30,8
5. Przemysław Radosz – Brzeg – 01:31,5
6. Paweł Kozłowski – Brzeg – 01:32,5
7. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 01:35,3
8. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 01:35,6
9. Łukasz Michalski – Brzeg – 01:36,2
10. Mateusz Mochniak – Brzeg – 01:36,5
Mężczyźni – oldboje (powyżej 50 lat, ur. 1966 i starsi)
1. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 01:49,5
2. Ryszard Golec – Brzeg – 01:58,3
3. Zbigniew Guzak – Brzeg – 01:59,4
4. Janusz Sternal – Brzeg – 02:04,5
5. Jerzy Dycfeld – Brzeg – 02:28,3