Złoto, srebro, brąz w VII MP wyciskaniu leżąc

0

Trzy medale z VII Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym przywieźli zawodnicy

LZS KS Olszanka – Pogorzela Sekcja Sportów Siłowych.  Złoto po zaciętej walce z ciężarem i rywalami wywalczył Łukasz Czajkowski, który wynikiem 170 kg w kategorii wagowej 83 kg nie dał szans swoim przeciwnikom. Łukasz odniósł również sukces w kwalifikacji open juniorów do lat 23, zajmując 1 miejsce z dorobkiem 120,58 punktów Wilks’a.

Srebrny medal  z wynikiem 42,5 kg wywalczyła Gabriela Początek w kategorii wagowej do 47 kg, juniorek do lat 18. Brąz natomiast, przypadł Marcinowi Jakubowskiemu, który po kilkuletniej przerwie powrócił do startów. Swoje zmagania ukończył  z wynikiem 175 kg w kategorii wagowej +93 kg, juniorów do lat 23. Jego starszy brat, Michał wśród seniorów, w kategorii wagowej 105 kg uplasował się na dobrej, szóstej pozycji.

Swoich sił postanowił również spróbować trener i prezes LZS Olszanka-Pogorzela, który w kategorii weteranów g.II (50-59 lat), z wynikiem 130 kg zajął czwarte miejsce. Warto nadmienić, iż w tej kategorii startowała czołówka zawodników rangi nie tylko Polski alei świata, a wśród nich wielokrotny mistrz Jan Wegiera.

Miłośników sportów siłowych zapraszamy na VII Integracyjne Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbędą się 26.11.2017 roku w Przylesiu.