Orlik pokonał Moto-Jelcz Oława w Gać

0

W 9. kolejce rozgrywek II ligi brzeski Orlik udał się do pobliskiej miejscowości Gać, gdzie swoje ”domowe” mecze rozgrywa LKPR Moto-Jelcz Oława. Zespół od kilku lat prowadzi trener Krzysztof Mistak, natomiast jeszcze w ubiegłym sezonie jego drużyna z powodzeniem występowała na zapleczu Superligi. W styczniu niespodziewanie zespół wycofał się z rozgrywek, mimo że zajmował wysoką szóstą lokatę. Od obecnego sezonu występuje na poziomie II Ligi, mając w składzie głównie swoich wychowanków.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od ostrego wejścia gospodarzy. Do bramki Orlika pierwsze trafienie zaliczył Chushkin, po chwili na tablicy wyników widniał wynik 3:1 dla Moto-Jelcza.Jedyną Bramkę dla brzeżan z rzutu karnego zdobył Świerczyński. W kolejnych minutach spotkania zespoły zrównały się grą, efektem był remis w 12. minucie 7:7. Po kwadransie zawodnicy Orlika prowadzili już 7:10, od tego momentu podopieczni trenera Piecha złapali wyraźnie rytm gry, gdyż już do końca pierwszej części tego spotkania sukcesywnie powiększali swoją przewagę. W ataku dobrze spisywali się przede wszystkim wspomniany wcześniej Świerczyński, Wojcieszek i inni zawodnicy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:21.

Wysoka przewaga z pierwszej połowy pozwoliła zawodnikom z Brzegu na rozluźnienie. Po zmianie stron jako pierwszy zaatakował Ogorzelec, swoje celne trafienia z koła dodał również Dziurgot. W 36. minucie Orlik posiadał już dziesięciobramkową przewagę 16:26. Była to największa różnica między zespołami w tym spotkaniu. Od kolejnych minut zaczęła ona maleć, zwłaszcza w ostatnim kwadransie tego spotkania. Trener brzeżan miał czego się obawiać, bo w 58. minucie ta różnica zmalała do dwóch bramek. Zawodnicy Orlika prowadzili wówczas 32:34. Na całe szczęście zachowali zimną krew przez ostatnie minuty. Dwie ostatnie bramki należały do Stypińskiego i Krocza, wówczas Moto-Jelcz nie zdołał pokonać bramkarza z Brzegu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:36, a cenne punkty powędrowały do ekipy z Brzegu.

Po spotkaniu na hali sportowej w miejscowości Gać, zespół Orlika z dorobkiem 17. punktów zajmuje wysoką szóstą lokatę. Do czwartego miejsca traci jedynie punkt, natomiast do zespołów znajdujących się na podium cztery.

W sobotę 24.11 o godzinie 17:00 przed własną publicznością zawodnicy Orlika będą podejmowali EUCO-UKS Dziewiątka Legnica. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały 4 kolejki.

Moto-Jelcz Oława – SKS Orlik Brzeg 32:36 (14:21)

Moto-Jelcz: Letki, Jaskólkski, Duda – Rutkowski 8, Roman, Borowiec 2, Padula, Chushkin 6, Loik, Gass, Mazurkiewicz 2, Pejcha 3. Trener Krzystof Miastak. Kary 6 min. Karne 5/4.

Orlik: Andraszak, Jarosz – Cichoń 3, Młotkowski, Białożyt 3, Błajda, Stypiński 3, Ogorzelec 3, Wojcieszek 5, Świerczyński 9, Miś 2, Krocz 2, Stopka, Piech 2, Dziurgot 4. Trener Michał Miech. Kary 8min. Karne 5/4.