Nieudany debiut Domagały. Porażka Stali z 14. krotnym Mistrzem Polski!

0

Brzeżanie przystępowali do tego spotkania z różnymi nastrojami. W zespole od dwóch dni jest nowy trener, który ma za zadanie polepszyć grę trzecioligowca z Brzegu. Niestety brzeżanie doznali już piątej porażki w tym sezonie i znaleźli się na trzecim miejscu od końca, czyli strefie spadkowej. Ich sobotni rywal Ruch Chorzów odniósł drugie zwycięstwo na wyjeździe i pnie się w górę w ligowej tabeli.

To przyjezdni byli faworytem tego spotkania. Przez cały mecz na Stadionie Miejskim wiało chłodem i padał deszcz. Choć warunki nie sprzyjały, to już w pierwszych minutach przyjezdni zdobyli bramkę. W 3. minucie spotkania Foszmńczk wykończył akcję po podaniu od Podgórskiego, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Przez resztę pierwszej połowy gospodarze z wielkim trudem próbowali doprowadzić do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się korzystnie dla zespołu z Chorzowa.

Po zmianie stron przyjezdni bardzo szybko zdobyli drugiego gola. W akcji Idzika dobrze interweniował bramkarz Stali – Amin Stitou, ale przy dobitce Nowaka był bez większych szans. Stal przegrywała wówczas już 0:2. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, do bramki Ruchu zapunktował Tomasz Gajda, pomocnik oddał mocny strzał. Gospodarze do końca spotkania próbowali z całych sił by doprowadzić do remisu, niestety bezskutecznie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, to uważam że były one bardzo dobre. Natomiast, jeżeli chodzi o spotkanie, to mogliśmy zamknąć je bramką na dwa do dwóch. Przed szansą pokonania bramkarza był Celuch, ale niestety nie wszystko wpada do bramki, przegraliśmy w tym spotkaniu ale bardzo chcieliśmy w nim wygrać – powiedział Marcin Domagała, nowy szkoleniowiec Stali Brzeg.

W pierwszej połowie zaczęliśmy bardzo dobrze, było dużo sytuacji pod bramką gospodarzy. Co do drugiej części spotkania, to mecz był wyrównany a końcówka była nieco w gorsza w wykonaniu mojego zespołu. Stal miała kilka sytuacji zagrażającym naszej bramce, ostatecznie wygraliśmy i cieszymy się z trzech punktów! – dodał Łukasz Berta, szkoleniowiec zespołu z Chorzowa.

W przyszłym tygodniu zespoły Stali Brzeg oraz LZS Starowice spotkają się w meczu derbowym. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę (12.10) o godzinie 15:00 na stadionie w Starowicach Dolnych.

Stal Brzeg – Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
bramki: Tomasz Gajda 54′ – Tomasz Foszmańczyk 3′, Jakub Nowak 50′

Stal: Sittou – Staśkiewicz (65′ Dychus), Niewieściuk, Pożarycki, Maj, Kamiński, Celuch, Kuriata (88′ Kuboń), Danielik, Gajda, Wejerowski (65′ Szubertowski).

Ruch: Smug – Lechowicz, Kasolik, Kulejewski, Kowalski – Duchowski (65′ Paszek), Foszmańczyk – J. Nowak, Podgórski (77′ Winciersz), Bartolewski – Idzik.

Żółte kartki: Pożarycki (Stal) oraz Kulejewski, Smug, Kowalski, Paszek, J. Nowak (Ruch).

Sędzia: Maciej Dudek (Dziećmiarowice).