Podsumowanie klasy B. Bez niespodzianek w 6. kolejce [GALERIA Z MECZU LKS Rybna – KS Łukowice Brzeskie]

0

Żaden z wyników, które padły w 6. kolejce klasy B gr. IV, nie powinien nikogo zaskoczyć. Ciekawostką może być jednak fakt, że za nami już połowa rundy, a oglądaliśmy dopiero dwa remisy.

Najwyższe zwycięstwa w miniony weekend zanotowały KS Jankowice Wielkie oraz Polonia Przylesie. Obie wygrały 4-1. Pierwsza z nich pokonała Victorię Wierzbnik po dwóch bramkach Patryka Prokopa oraz jednej Kamila Makuły i Grzegorza Sobela. Dla Victorii trafił Dominik Krawiec. Natomiast Polonii triumf zapewniły dwa gole Jakuba Robotyckiego oraz jeden Jakuba Marecika i Artura Gomularza. Honorowe trafienie dla Zrywu zaliczył Przemysław Swat.

Nie zaskoczył też wynik meczu Czarnych Przylesie Dolne z Błękitnymi Przecza. Drudzy z nich wygrali 2-0. Obie bramki zdobył Adam Stawecki – pierwszą w pierwszej połowie, a drugą w drugiej. Łatwo z KS-em Łukowice Brzeskie rozprawił się też LKS Rybna, choć nie bez kłopotów. Do przerwy prowadził 2-0 po golach Piotra Strzeleckiego i Kamila Lajblicha. W drugiej połowie po jednej bramce zdobyli Michał Malewicki z Rybnej i Cezary Kendzierski z Łukowic Brzeskich, w efekcie czego mecz zakończył się rezultatem 3-1.
W międzyczasie drugi w sezonie i jednocześnie drugi z rzędu remis zanotował LZS Golczowice. Tydzień temu podzielił się punktami z Polonią Przylesie (1-1), a teraz zremisował 2-2 z Olimpią II Lewin Brzeski. Gole dla ekipy z Golczowic zdobyli Piotr Pieczara i Dominik Bogdan, a dla rezerw Olimpii trafili Artur i Rafał Tomaszewscy.

– Spodziewaliśmy się trudniejszego meczu, a wyszło tak, że mogliśmy pokusić się o zwycięstwo – ocenił Rafał Tomaszewski, trener Olimpii II. – Mieliśmy więcej okazji niż rywale. Były one też dogodniejsze. Mimo wszystko przez cały mecz goniliśmy naszych przeciwników i dwukrotnie wyrównywaliśmy. Przy stanie 2-2 wydawało nam się, że LZS Golczowice lepiej wytrzyma końcówkę, ale jakoś sobie poradziliśmy. To trudny rywal, który regularnie trenuje i gra dojrzale.
Wszystkie mecze najbliższej kolejki odbędą się równolegle w niedzielę (11 października) o godz. 15.00. Polonia Przylesie ugości KS Jankowice Wielkie, Olimpia II Lewin Brzeski podejmie Zryw Szydłowice, a Orzeł Olszanka zagra u siebie o „6 punktów” z LKS-em Rybna. Natomiast LZS Golczowice pojedzie do Łukowic Brzeskich, Czarni Przylesie Dolne do Wierzbnika, a Błękitni Przecza tym razem będą pauzować.

Wyniki 6. kolejki klasy B gr. IV:

KS Jankowice Wielkie – Victoria Wierzbnik 4-1 (1-1)
Bramki: 2 Patryk Prokop, Kamil Makuła, Grzegorz Sobel – Dominik Krawiec.
Zryw Szydłowice – Polonia Przylesie 1-4 (0-3)
Bramki: Przemysław Swat – 2 Jakub Robotycki, Jakub Marecik, Artur Gomularz.
Czarni Przylesie Dolne – Błękitni Przecza 0-2 (0-1)
Bramki: 2 Adam Stawecki.
LZS Golczowice – Olimpia II Lewin Brzeski 2-2 (2-1)
Bramki: Piotr Pieczara, Dominik Bogdan – Artur Tomaszewski, Rafał Tomaszewski.
LKS Rybna – KS Łukowice Brzeskie 3-1 (2-0)
Bramki: Piotr Strzelecki, Kamil Lajblich, Michał Malewicki – Cezary Kendzierski.