Podsumowanie klasy A. Żadna z naszych drużyn nie wygrała na boisku

0
Źródło: LZS Rudatom Kępa

Burza Lipki to jedyna drużyna z powiatu brzeskiego, która wygrała w 12. kolejce klasy A. Sęk w tym, że walkowerem, ponieważ LZS Wrzoski nie przyjechał na mecz. Pozostałe nasze ekipy pokusiły się co najwyżej o remis.

Najokazalszy podział punktów zdarzył się w Kościerzycach, gdzie Victoria zremisowała z TOR-em II Dobrzeń Wielki 4-4. Przebieg meczu był bardzo ciekawy, dlatego warto napisać o nim kilka zdań więcej. W 10. i 11. minucie gościom prowadzenie 2-0 zapewnił Wojciech Morka, ale pięć minut później, po bramkach Łukasza Dolińskiego, było już 2-2.
Przed przerwą swoje trafienie dołożył jeszcze Jarosław Draguć i rezerwy TOR-u prowadziły 3-2. W drugiej połowie, a dokładnie bliżej jej końca, bo w 78. minucie hattricka skompletował Morka i było już 4-2 dla gości. Odpowiedź Victorii była stanowcza i po dwóch minutach hattricka miał też Doliński (3-4), który w 88. min zdobył czwartego gola i doprowadził do rezultatu 4-4.
Mniej ciekawe było spotkanie KS-u Kruszyna-Prędocin i LZS-u Luboszyce. Ono również zakończyło się remisem, ale nie 4-4, lecz tylko 1-1. Gola dla zespołu z powiatu brzeskiego zdobył Michał Małunowicz.
Dość niespodziewanie punkty stracił też KS Skarbimierz. Po bezbramkowym remisie w Sławicach zainkasował tylko jedno „oczko”. To i tak lepszy wynik niż porażka 0-8, którą poniosła Pogoń Łosiów.
Przegrały też obie ekipy z grupy III, czyli LZS II Starowice Dolne i GKS Grodków. Pierwsza z drużyn uległa LZS-owi Koperniki-Morów 2-3, a bramki dla niej zdobyli Łukasz Kmiecik i Dawid Karpeta. GKS przegrał natomiast 1-5 z LZS-em Kałków. Honorowe trafienie zaliczył Michał Wawrzyniak.
Po dwunastu kolejkach najlepiej ze wszystkich naszych drużyn radzą sobie Victoria Kościerzyce i KS Skarbimierz. Obie mają po 26 punktów, Victoria jest trzecia, a KS czwarty. O wiele niżej w tabeli grupy II znajdują się dziesiąta Pogoń Łosiów, jedenasta Burza Lipki i trzynasty KS Kruszyna-Prędocin. Natomiast w grupie III GKS Grodków jest siódmy, a rezerwy LZS-u Starowice Dolne dwunaste.
Kolejne mecze nasze zespoły rozegrają dopiero 7 i 8 listopada. Pierwszego dnia odbędą się mecze KS Skarbimierz – Victoria Kościerzyce (godz. 13.00) i LZS Dziewiętlice – GKS Grodków (godz. 13.30). Dzień później o godz. 13.30 zostaną rozegrane też spotkania Pogoń Łosiów – KS Kruszyna-Prędocin, TOR II Dobrzeń Wielki – Burza Lipki i LZS II Starowice Dolne – LZS Łąka-Jodłów.