Victoria Dobrzyń znów wygrała i awansowała w tabeli [GALERIA]

0

Podopieczni Pawła Jankowskiego zwyciężyli czwarty raz w sezonie. Pokonali u siebie MKS Wołczyn 3-1, dzięki czemu awansowali z 16. na 15. miejsce w tabeli klasy okręgowej gr. I.

Dobrzynianie do przerwy prowadzili 1-0 po golu Konrada Jankowskiego. Piłkarz dostał piłkę po przerzucie będącym owocem udanego ataku pozycyjnego. Bez zastanowienia uderzył z 10. metra pod samą poprzeczkę. Na pozostałe trafienia należało jednak poczekać.
Kolejna bramka padła w 69. minucie, jej autorem również był Jankowski. Tym razem po szybkiej kontrze wygrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem i umieścił futbolówkę przy prawym słupku.

Dwa ostatnie gole zobaczyliśmy w końcówce regulaminowego czasu gry, dokładnie w ciągu kilkudziesięciu sekund. W 87. minucie po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska zamieszanie w polu karnym MKS-u wykorzystał Dawid Jermak i Victoria prowadziła 3-0.
Zaraz potem nieporozumienie w szykach obronnych dobrzynianów wykorzystał Tomasz Kożuchowski, w efekcie czego pozbawił rywali czystego konta. Ustalił też wynik meczu: 3-1 dla Victorii.

– Wywalczyliśmy bardzo ważne trzy punkty, ale to był bardzo twardy i ciężki mecz. Musieliśmy wspinać się na wyżyny koncentracji i skuteczności. Wołczyn zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale myślę, że zasługuje na wyższe – ocenił Paweł Janowski, trener Victorii. – Przed nami jeszcze cztery mecze i chcemy zdobyć w nich jak najwięcej punktów, aby wiosną móc realizować nasze cele. Jednak nie będzie łatwo.
Oprócz meczu Victorii z MKS-em Wołczyn odbyło się też dziewięć innych spotkań. Przede wszystkim LZS Mechnice przegrał 0-1 z Żubrami Smarchowice Śląskie i stracił fotel lidera na rzecz TOR-u Dobrzeń Wielki, który wygrał 1-0 w Chrząstowicach. Zwyciężyła też trzecia ekipa ligi – Orzeł Źlinice. Podopieczni Andrzeja Polaka pokonali 6-2 Hetmana Byczyna.

W pozostałych meczach padły trzy remisy. Rajfel Krasiejów podzielił się punktami z LZS-em Kuniów (1-1), Rodło Opole ze Startem Jełowa (1-1), a Polonia Karłowice ze Startem Dobrodzień (2-2). Oprócz tego LZS Ligota Turawska pokonał Stobrawę Ligota Dolna (1-0), Unia Kolonowskie rozbiła Śląsk Łubniany (5-1), a Motor Praszka ograł Piomar Tarnów-Przywory (5-3).
Victoria Dobrzyń kolejny mecz rozegra w niedzielę (8 listopada) o godz. 13.30 w Kuniowie, gdzie zmierzy się z miejscowym LZS-em.

Victoria Dobrzyń – MKS Wołczyn 3-1 (1-0)

Bramki: 2 Konrad Jankowski, Dawid Jermak.
Victoria: Pacholarz – Rozsokhach, Serwadczak, Mykita, Kwiatkowski, Foryś, Kucia, Dworak (85. Torchała), Jankowski, Bajsarowicz, Tomczyk (79. Jermak). Trener: Paweł Jankowski.
Żółte kartki: Rozsokhach.
Sędziował: Sławomir Bryś (Nowe Smarchowice).