Pierwsze wiosenne porażki Olimpii i Skorogoszczy, wygrał tylko LZS Starowice Dolne – podsumowanie 24. kolejki 4. ligi

0
LZS Starowice Dolne –GKS-Glucholazy 3 0

Olimpia Lewin Brzeski i LZS Skorogoszcz przegrały pierwszy raz w tej rundzie. Passę podtrzymał tylko LZS Starowice Dolne, który po trzech wiosennych meczach może pochwalić się trzema wygranymi.

Starowiczanie to od początku sezonu najlepsza czwartoligową drużyna z powiatu brzeskiego. Po dwudziestu jeden jesiennych meczach i trzech wiosennych podopieczni Jakuba Reila są drugą ekipą stawki. Do prowadzącego w tabeli Ruchu Zdzieszowice tracą jednak aż 9 punktów, a po piętach depcze im posiadający tylko 3 „oczka” mniej Agroplon Głuszyna.

LZS Starowice Dolne utrzymał swoją świetną pozycję pokonując z zeszły weekend GKS Głuchołazy. Pierwszy gol padł już w 3. minucie, a jego autorem był Kaique Augusto. Mogłoby się wydawać, że to trafienie rozwiąże worek z bramkami, ale było wręcz przeciwnie.

Rywale z Głuchołazów bardzo długo nie dopuszczali do tego, aby gospodarze powiększyli swoją przewagę. Sami nawet stworzyli sobie kilka okazji, ale to miejscowi trafili do bramki jako pierwsi. Tuż przed przerwą, dokładnie w 45. minucie, gola na 2-0 zdobył Bartłomiej Rakowski.

W drugiej połowie starowiczanie mogli zdobyć kilka kolejnych bramek, ale chyba zostawili swoje celowniki w szatni. Taka nieskuteczność nieraz mogła się na nich zemścić, ale koniec końców to gospodarze zamknęli wynik. Gola na 3-0 zdobył Maciej Raś.

Gorzej od starowiczan spisali się piłkarze LZS-u Skorogoszcz i Olimpii Lewin Brzeski. Pierwsi z nich przegrali w Strzelcach Opolskich i spadli z 11. na 13. miejsce. Z kolei drudzy polegli w Prudniku i choć wciąż zajmują 18. miejsce, to ich strata do OKS-u Olesno powiększyła się z 2 do 5 punktów. Warto tutaj wspomnieć, że drużyna z Olesna plasuje się na 16. pozycji – ostatniej gwarantującej utrzymanie nawet w przypadku spadku opolskiej drużyny z 3. ligi.

LZS Skorogoszcz przez 23 minuty prowadził w Strzelcach Opolskich 1-0 po golu Jarosława Witkowskiego, ale kolejne bramki zdobywał już tylko miejscowy Piast. Najpierw, tuż przed przerwą, wyrównał Rustan Mitin, a w 64. minucie wynik meczu na 2-1 ustalił Beniamin Glinka.

Więcej goli padło w meczu Pogoń Prudnik – Olimpia Lewin Brzeski, w którym obie te ekipy walczyły o podwójną stawkę. Jeśli lewinianie odnieśliby sukces, zrobiliby kolejny ważny krok w kierunku utrzymania. Tak się jednak nie stało.

Prudniczanie wyszli na prowadzenie w 24. minucie, a 3 minuty później powiększyli je do 2-0. Oba gole otwierające wynik zdobył Słowak Dawid Ivanecky. Olimpia nie pozostała jednak dłużna i chwilę potem – za sprawą Maksymiliana Węgłowskiego – było już 2-1.

Po przerwie kolejne, wyrównujące trafienie, dorzucił Patryk Dykus. Wynik 2-2 sprawił, że mecz rozpoczął się od nowa. Lewinianie nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Zrobili to ich rywale, a gola na wagę kompletu punktów w 77. minucie zdobył inny Słowak – Adam Izvorsky.

Kolejną szansę na zapunktowanie nasze drużyny będą mieć w najbliższą sobotę (27 marca), ale znów nie będzie łatwo. O godz. 13.00 LZS Skorogoszcz ugości Agroplon Głuszyna, a o godz. 15.30 Olimpia Lewin Brzeski zagra u siebie z Odrą II Opole. O 15.30 odbędzie również absolutny hit 25. kolejki 4. ligi, a może i całej rundy, starcie lidera z wiceliderem: Ruch Zdzieszowice – LZS Starowice Dolne.