LZS Starowice zmiótł rywala, choć pierwsza połowa wcale tego nie zapowiadała [GALERIA LZS Starowice Dolne – TOR Dobrzeń Wielki 5-1]

0

Choć do przerwy prowadzili tylko 1-0, w drugiej połowie starowiczanie w ciągu 14 minuty zdobyli 4 gole. Na listę strzelców wpisał się również Denis Luptak, który w końcówce meczu uratował honor TOR-u Dobrzeń Wielki.

Wicemistrz ligi, który zresztą grał u siebie, dominował nad beniaminkiem i nikogo nie powinno to dziwić. Warty odnotowania jest jednak fakt, że dobrzeniacy bardzo dobrze się bronili, a starowiczanie nie potrafili pokonać Serhija Komlova, który zaliczył niezłą debiutancką pierwszą połowę między słupkami.

Pod dobrzeńską bramką gorąco było niemalże przez cały czas, ale goście również mieli kilka okazji. Żadnej jednak nie wykorzystali. Kibice pierwszą bramkę zobaczyli dopiero w 40. minucie. Ładnym strzałem głową starowicką armatę przetkał Bartłomiej Rakowski. Gol zdobyty krótko przed przerwą zwiastował, że w drugiej połowie mogą paść kolejne.

– To dopiero nasz drugi mecz na tym szczeblu, mamy młodą drużynę, która nie jest do końca ograna w tej lidze, bo z przeszłością czwartoligową jest tylko kilku piłkarzy. Nie ma co się oszukiwać, Starowice są o wiele, wiele lepsze od nas – podkreślał Piotr Warzyc, obrońca TOR-u. – Nasi rywale byli dziś takim zespołem, z którym mogliśmy powalczyć i zdobyć kilka goli. Niestety w pewnym momencie nasza gra się posypała, ale przed nami jeszcze cały sezon. Najważniejsze, żebyśmy nie tracili goli i wykorzystywali nieliczne sytuacje. Nie będzie ich kilkunastu, jak w klasie okręgowej, tylko kilka.

Drugą połowę otworzyła kapitalna okazja TOR-u Dobrzeń Wielki. Arkadiusz Fesser musiał podczas niej interweniować aż trzykrotnie, a duże zamieszanie w jego polu karnym zakończył obroniony strzał Bartosza Sikory. Kolejne minuty należały już do starowiczan, którzy po upływie pierwszego kwadransa rozpoczęli festiwal bramek.

Najpierw jednak zmarnowali trzy okazje. W 65. minucie Kacper Pawlus oddał niski i mocny strzał, który z impetem odbił się od rąk Komlova. Następnie bramkarz TOR-u wybronił na raty uderzenie Michała Koca, a potem przeciął dośrodkowanie, które mogło okazać się furtką do wyniku 2-0.

Kilkadziesiąt sekund później LZS Starowice Dolne i tak powiększył swoje prowadzenie. Sytuację „sam na sam” bardzo pewnie wykorzystał Adam Setla, który dwie minuty później równie bezproblemowo doprowadził do wyniku 3-0. Starowiczanie rozkręcili się na dobre i w 75. minucie Bartłomiej Rakowski przelobował Komlova ofiarnym strzałem głową. Chwilę później błyskawicznym atakiem hattricka skompletował Adam Setla.

Gdy było już 5-0, honor gości z Dobrzenia Wielkiego w 84. minucie uratował Denis Luptak, który zdobył gola z rzutu wolnego. W ten sposób kibiców, którzy dotarli dopiero na drugą połowę, nie ominęło zbyt wiele, a w dodatku zobaczyli aż pięć goli, w tym cztery autorstwa LZS-u Starowice Dolne.

– Wynik lepszy niż gra. Mieliśmy ciężki początek, ale z biegiem czasu zaczynaliśmy dominować. Brakowało nam skuteczności, zresztą tak jak w sobotę w Krapkowicach, musimy poprawić ten element – mówił Marcin Ściański, zawodnik LZS-u Starowice Dolne. – O pierwszej połowie chcielibyśmy zapomnieć, ale w drugiej spisaliśmy się o wiele lepiej. Przed przerwą zdobyliśmy jedną bramkę, później szybko przyszły kolejne.

Starowiczanie, którzy w tym tygodniu grają o awans i finał wojewódzkiego pucharu Polski, byli w środę jedyną czwartoligową drużyną z powiatu brzeskiego, która wybiegła na boisko. LZS Skorogoszcz, który również reprezentuje nasz region w najwyższej opolskiej lidze, pauzował.

W 2. kolejce odbyły się również mecze: Ruch Zdzieszowice – Agroplon Głuszyna (4-1), Chemik Kędzierzyn-Koźle – Polonia Nysa (0-2), Po-Ra-Wie Większyce – LZS Piotrówka (2-3), Victoria Chróścice – Polonia Głubczyce (1-3), Skalnik Gracze – Piast Strzelce Opolskie (0-1), Fortuna Głogówek – MKS Gogolin (3-2), Małapanew Ozimek – Unia Krapkowice (0-2) oraz OKS Olesno – Odra II Opole (3-3).

Kolejną część czwartoligowych zmagań zobaczymy w sobotę (21 sierpnia). Kibiców z powiatu brzeskiego zainteresować powinny mecze: MKS Gogolin – LZS Starowice Dolne (godz. 17.00) i LZS Skorogoszcz – Ruch Zdzieszowice (godz. 18.00).

WYNIKI 2. KOLEJKI 4. LIGI (18 SIERPNIA 2021):

LZS Starowice Dolne – TOR Dobrzeń Wielki 5-1 (1-0)

Bramki: 40. Bartłomiej Rakowski (1-0), 67. Adam Setla (2-0), 69. Adam Setla (3-0), 75. Bartłomiej Rakowski (4-0), 81. Adam Setla (5-0) – 84. Denis Luptak (5-1).

Starowice: Fesser – Kowalczyk (73. Wąsek), Grądowski, Pietrakowski, Ściański, Setla, Horański, Rakowski (77. Raś), Nowosielski (75. Augusto), Pawlus (69. Raul), Koc (63. Raś). Trener: Jakub Reil.

TOR: Komlov – Passon (60. Sawicki), Warzyc, Watras, Romanowski (75. Bonk), Juszczyk, Komor (77. Potoczny), Pertek, Luptak, Sikora (75. Zakrzewski), Markiewicz (82. Zorychta). Trener: Dariusz Surmiński.

Żółte kartki: 2 Raul, Kowalczyk, Rakowski, Nowosielski – Watras, Markiewicz, Warzyc.

Czerwona kartka: 90+2 Raul (dwie żółte).

Sędziował: Dawid Tkacz (Ligota Bialska).