Zawodnicy Akademii Sztuk Walki „Sakura” z trzema złotymi medalami

0

Za nami XIII Międzynarodowy Turniej Judo i Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Juniorów i Juniorek oraz Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych w Judo, który odbył się w Wolbromiu. Udział w nim wzięli zawodnicy Akademii Sztuk Walki UKS „Sakura” ze Skarbimierza, którzy wywalczyli trzy złote medale.

W sobotę 11.09.2021 w Wolbromiu walczyliśmy na XIII Międzynarodowym Turniej Judo, Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski Juniorów, Juniorów Młodszych,  Turnieju Rankingowym Młodzików i Młodziczek w Judo. Bardzo udany start zaliczyli wychowankowie naszej sekcji Akademia Sztuk Walki UKS „Sakura” sekcja Judo i Sumo, którzy są zawodnikami MKS Juvenia Wrocław. – czytamy na fanpagu Akademii Sztuk Walki „Sakura” ze Skarbimierza.

Rewelacyjnie i bezkonkurencyjnie spisał się Marcel Resiak, który w dwóch kategoriach wiekowych U16 Młodzików i U18 Juniorów Młodszych w wadze do -55kg wywalczył  złote medale stając dwa razy na najwyższym stopniu podium.

Rewelacyjnie walczyła także Aleksandra Sznajder-Wituś, która w kategorii U16 Młodziczek w wadze -44kg wywalczyła także złoty medal pokazując wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

Bez medalu niestety wrócił trzeci wychowanek ASW „Sakura” Piotrek Chwistek, który zajął V miejsce. Warto dodać, że stoczył 6 mocnych walk, wykazał chęć i wolę walki, a także efektowne rzuty. Popełnił niestety małe błędy, ale i tak piąte miejsce jest dobrym wynikiem. Trzy walki Piotr wygrał na Ippon pokazując dojrzałe judo, a trzy kolejne przegrał co wpłynęło na miejsce poza podium.

Należy dodać, że wszyscy startujący zawodnicy MKS Juvenia Wrocław w klasyfikacji drużynowej Młodzików i Juniorów Młodszych wywalczyli dwa 1 miejsca.

Puchary dla Klubu odebrał trener Piotr Wituś.

– Sam start w zawodach był dla naszych zawodników startem kontrolnym. Każda walka zawodników była skrupulatnie zapisywana przez Trenera Zbigniewa Zamęckiego. Walki będą przeanalizowane i omówione przez Trenerów na  treningu. Ogólny poziom stoczonych walk stał na dobrym poziomie. Jest to efekt mocno przepracowanych obozów, systematycznej pracy zawodników oraz regularnych treningów w Klubie. Przed nami dalsze szkolenie i kolejne starty. Dziękujemy Pani doktor Annie Lukanovej-Jakubowskiej z Politechniki Opolskiej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii oraz firmie Enegy and Sport w opiece nad naszą zawodniczką. – czytamy w komunikacie na fanpagu klubu.