4. liga. Powiat brzeski bez wygranej, ale jeden zespół zapunktował [PODSUMOWANIE 15. KOLEJKI]

0
LZS Skorogoszcz przegrał z MKS-em Gogolin mecz o podwójną stawkę

LZS Starowice Dolne i LZS Skorogoszcz rozegrały swoje mecze 15. kolejki opolskiej 4. ligi. W miniony weekend (6-7 listopada) starowiczanie zremisowali z Fortuną Głogówek, a LZS Skorogoszcz przegrał z MKS-em Gogolin.

Gdyby LZS Starowice Dolne przegrał z Fortuną, ta wyprzedziłaby go w tabeli. Oczywiście najlepsze dla drużyny spod Grodkowa byłoby zwycięstwo, ale zremisowała i musi zadowolić się tym cennym punktem. Tym bardziej, że przez 4 minuty przegrywała.

Kibice na gole musieli poczekać do ostatniego kwadransa meczu. Wynik w 77. minucie otworzył Jakub Pindral, ale Fortuna mogła prowadzić nawet 2-0, gdyby wcześniej Andrii Levandovych trafił do bramki zamiast w słupek.

Starowiczanie odrobili stratę w 81. minucie. Rzut karny wykorzystał Jakub Pietrakowski i wynik 1-1 utrzymał się już do ostatniego gwizdka. Po remisie w Głogówku zespół Jakuba Reila nie jest już czwartą, tylko piątą drużyną opolskiej 4. ligi. Wyprzedziła go Odra II Opole.

Punkty stracił też LZS Skorogoszcz i to w ważnym meczu o podwójną stawkę. Gdyby pokonał MKS Gogolin, nieco poprawiłby swoją sytuacje w tabeli. Niestety, poniósł klęskę i wciąż jest ostatnią ekipą ligi. Goście spod Krapkowic wygrali 2-1.

Wynik z rzutu karnego otworzył Denis Kipka i od 32. minuty MKS prowadził 1-0. Kolejny rzut karny w 51. minucie dostał LZS Skorogoszcz i tym razem to Kamil Klimczak wpisał się na listę strzelców. Rezultat 1-1 utrzymał się 11 minut, po czym zwycięstwo gogolinianom dał Sebastian Wacław.

Oprócz dwóch meczów z udziałem Starowic i Skorogoszczy odbyło się też siedem innych: Ruch Zdzieszowice – TOR Dobrzeń Wielki (9-2), Skalnik Gracze – Małapanew Ozimek (0-5), Po-Ra-Wie Większyce – Odra II Opole (1-4), Agroplon Głuszyna – Piast Strzelce Opolskie (3-0), Chemik Kędzierzyn-Koźle – Unia Krapkowice (0-3), Polonia Nysa – Polonia Głubczyce (3-1) oraz Victoria Chróścice – OKS Olesno (2-1).

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki. Pierwsza z nich odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 listopada, o godz. 13.30. Kibice obejrzą następujące spotkania: Piast Strzelce Opolskie – LZS Skorogoszcz, Małapanew Ozimek – Fortuna Głogówek, OKS Olesno – Skalnik Gracze, Odra II Opole – Victoria Chróścice, Unia Krapkowice – Po-Ra-Wie Większyce, TOR Dobrzeń Wielki – Chemik Kędzierzyn-Koźle, MKS Gogolin – Ruch Zdzieszowice, Polonia Głubczyce – Agroplon Głuszyna oraz LZS Piotrówka – Polonia Nysa. LZS Starowice Dolne będzie w tym czasie pauzować.

WYNIKI 15. KOLEJKI 4. LIGI (6-7 LISTOPADA 2021):

Fortuna Głogówek – LZS Starowice Dolne 1-1 (0-0)

Bramka: Jakub Pietrakowski.

Starowice: Fesser – M. Raś (46. Dłutowski), Grądowski, Pietrakowski, Rakowski, Setla (66. Pawlus), Nowosielski, Horański (66. Da Silva), Raul, Kaique, Ściański (66. Koc). Trener: Jakub Reil.

Sędziował: Przemysław Dudek.

LZS Skorogoszcz – MKS Gogolin 1-2 (0-1)

Bramka: Kamil Klimczak.

Skorogoszcz: Wieszołek – Stawecki, Stupak, Grabas, Klimczak, S. Tramsz (75. Wrzeciono), Witkowski, Ogórek (46. Chruściel), K. Tramsz, Chorążeczewski (85. Wodniok), Aniszewski. Trener: Marcin Feć.