4. liga. Starowice i Skorogoszcz wróciły po dwóch tygodniach. Jak poradziły sobie w przedostatni weekend rundy? [PODSUMOWANIE 19. KOLEJKI]

0
LZS Skorogoszcz swój mecz rozegrał na częściowo zaśnieżonym boisku. (fot. Tomasz Chabior)

LZS Starowice Dolne ograł Odrę II Opole i awansował z 5. na 4. miejsce. Z kolei LZS Skorogoszcz uległ Polonii Nysa 1-4 i wciąż jest ostatnią ekipą stawki. Jak wyglądała 19. kolejka 4. ligi, którą rozegrano na przełomie 4 i 5 grudnia?

Starowiczanie byli do tej pory piątym zespołem 4. ligi znajdującym się pomiędzy czwartym Agroplonem Głuszyna a szóstą Odrą II Opole. Wszystkie trzy drużyny miały po 30 punktów, a Agroplon pauzował. Dlatego właśnie wynik pojedynku Odra II Opole – LZS Starowice Dolne był taki ważny. Stawką było wskoczenie na 4. lokatę.

Do przerwy bliżej awansu w tabeli byli opolanie, którym prowadzenie 1-0 w 35. minucie dał Maksymilian Paszkowski. Jednak w drugiej połowie strzelali już tylko goście z gminy Grodków. W 69. minucie bramkarza Odry II pokonał Jakub Pietrakowski, a w 83. i 94. minucie Adam Setla.

W ten sposób podopieczni Jakuba Reila wygrali 3-1 i zgarnęli dziesiąty w sezonie komplet punktów. Teraz do trzeciej Polonii Głubczyce tracą 2 „oczka”, do drugiego Ruchu Zdzieszowice 4, a do prowadzącej Polonii Nysa 9. A skoro jesteśmy już przy liderze, to warto wspomnieć, że wzbogacił się punktowo ogrywając drugą ekipę z powiatu brzeskiego – LZS Skorogoszcz.

W 19. minucie do bramki Skorogoszczy trafił Maciej Pisula, a w 34. minucie Maciej Rakoczy i Polonia prowadziła już 2-0. Gdy przed przerwą Mateusz Chruściel zdobył gola kontaktowego i było 1-2, gospodarze odzyskali nadzieję na korzystny wynik. Na krótko, bo za sprawą Macieja Pisuli pierwsza połowa i tak zakończyła się rezultatem 1-3. Pod koniec meczu rzut karny wykorzystał jeszcze Maciej Rakoczy i w ten sposób nysanie zwyciężyli 4-1.

W 19. kolejce odbyły się nie tylko mecze zespołów z powiatu brzeskiego, ale też siedem innych pojedynków: Ruch Zdzieszowice – LZS Piotrówka (0-0), Chemik Kędzierzyn-Koźle – Polonia Głubczyce (2-5), Po-Ra-Wie Większyce – Piast Strzelce Opolskie (1-2), Victoria Chróścice – MKS Gogolin (1-2), Skalnik Gracze – TOR Dobrzeń Wielki (3-2), Fortuna Głogówek – Unia Krapkowice (0-4) oraz Małapanew Ozimek – OKS Olesno (2-3).

W tym momencie runda jesienna powinna się już zakończyć. Jednak po zeszłotygodniowych opadach śniegu, które storpedowały 18. kolejkę, mecze zaplanowane na 27 i 28 listopada przesunięto na 7 i 11 grudnia. Tym samym, z powodu wczesnej w tym roku zimy, 4. liga wydłuży się o kolejny tydzień.

W ostatniej w tym roku kalendarzowym kolejce obejrzymy starcia: OKS Olesno – LZS Starowice Dolne, LZS Piotrówka – LZS Skorogoszcz, Unia Krapkowice – Skalnik Gracze, Odra II Opole – Fortuna Głogówek, TOR Dobrzeń Wielki – Victoria Chróścice, MKS Gogolin – Po-Ra-Wie Większyce, Piast Strzelce Opolskie – Chemik Kędzierzyn-Koźle, Polonia Głubczyce – Ruch Zdzieszowice oraz Polonia Nysa – Agroplon Głuszyna.

WYNIKI 19. KOLEJKI 4. LIGI (4-5 LISTOPADA 2021):

Odra II Opole – LZS Starowice Dolne 1-3 (1-0)

Bramki: 2 Adam Setla, Jakub Pietrakowski.

Starowice: Fesser – Grądowski, Rakowski, Pawlus (46. Horański), Nowosielski, Kowalczyk, Pietrakowski, Ściański (80. Wąsek), M. Raś (33. Setla), Raul Almeida (68. Koc), Kaique Augusto. Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki: 2 Bartłomiej Rakowski.

Czerwona kartka: Bartłomiej Rakowski (dwie żółte).

Sędziował: Marek Giza (Brożec).

LZS Skorogoszcz – Polonia Nysa 1-4 (1-3)

Bramka: Mateusz Chruściel.

Skorogoszcz: Lach – S. Tramsz (72. Suchan), Stupak, Grabas, Klimczak, Chruściel, Witkowski, Janeczek, K. Tramsz, Chorążeczewski (46. Ogórek), Aniszewski. Trener: Marcin Feć.