Koniec przerwy od klasy B. Jak zespoły z powiatu brzeskiego zainaugurowały rundę wiosenną? [PODSUMOWANIE WEEKENDU] Galeria z meczu Pogoń Łosiów – Błękitni Przecza 2-2

0

Stal II Brzeg, Czarni Przylesie Dolne, LZS Golczowice, Victoria Wierzbnik, KS Jankowice Wielkie, Polonia Przylesie, Zryw Szydłowice, Orzeł Olszanka, Pogoń Łosiów, Błękitni Przecza i LZS Łukowice Brzeskie rozpoczęły wiosenną rywalizację w klasie B. Za dwa tygodnie dołączy do nich GKS Grodków.

W listopadzie rundę jesienną w klasie B zakończyło 13 zespołów reprezentujących powiat brzeski. Wiosną na boiska wróciło nie 13, ale 12, ponieważ szósty w tabeli grupy VIII Spartan Wójtowice wycofał się z rozgrywek. Teraz jedynym naszym reprezentantem w tej stawce jest GKS Grodków.

W miniony weekend grupa VIII jeszcze nie rywalizowała, w przyszłym tygodniu rozpocznie rundę, ale GKS nie zagra: zainkasuje walkowerem 3 punkty za mecz przeciwko Delcie Bielice. Na boisko wróci dopiero 26 marca o godz. 16.00, gdy zmierzy się na wyjeździe z Góralem Sidzina.

Piłkarska wiosna wystartowała za to w grupie IV, gdzie rywalizuje aż 11 zespołów z powiatu brzeskiego. W oczy najbardziej rzuca się wynik meczu Stal II Brzeg – Czarni Przylesie Dolne. Żółto-niebiescy wygrali go aż 9-0, dzięki czemu utrzymali się na pozycji lidera.

– W okresie przygotowawczym rozegraliśmy osiem meczów przeciwko zespołom z klasy okręgowej i czołówki klasy A. Wyglądaliśmy w nich bardzo dobrze, ale nasze otwarcie rundy wiosennej pozostawiało wiele do życzenia. Wynik nie do końca odzwierciedla boiskowe wydarzenia – ocenił Damian Dziura, trener Stali II Brzeg. – Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu po prostu słaba. W przerwie powiedziałem kilka słów zawodnikom i w drugiej części pojedynku pokazali to, czego się od nich oczekuje. Uważam jednak, że i tak nie pokazali pełni drzemiącego w nich potencjału.

Swoją lokatę obronił też drugi Orzeł Olszanka, który skromnie ograł ostatni w tabeli Zryw Szydłowice (1-0). Do roszady doszło natomiast na 3. miejscu. LZS Golczowice triumfował nad Victorią Wierzbnik (4-2) i strącił z podium Polonię Przylesie, która przegrała z KS-em Jankowice Wielkie (1-2).

W dwóch pozostałych meczach punkty straciły wszystkie trzy uczestniczące w nich zespoły z powiatu brzeskiego. Mecz Pogoń Łosiów – Błękitni Przecza zakończył się remisem 2-2, a LZS Łukowice Brzeskie przegrał u siebie ze Startem Siołkowice z powiatu opolskiego 1-2.

W najbliższy weekend, 19 i 20 marca, miłośnicy klasy B zobaczą sześć meczów z udziałem naszych zespołów. Będą to pojedynki: Czarni Przylesie Dolne – LZS Łukowice Brzeskie, Start Siołkowice – Błękitni Przecza, Zryw Szydłowice – Pogoń Łosiów, Orzeł Olszanka – LKS Popielów, Polonia Przylesie – LZS Golczowice oraz Victoria Wierzbnik – Stal II Brzeg. KS Jankowice Wielkie i GKS Grodków będą w tym czasie pauzować.