4. liga. Skorogoszcz pozytywnie zaskoczył, Starowice niepodziewanie przegrały [PODSUMOWANIE 26. KOLEJKI]

0

Pięć z dziewięciu meczów 26. kolejki 4. ligi zakończyło się niespodziankami, dwoma z nich były pojedynki z udziałem naszych drużyn. LZS Skorogoszcz pokonał o wiele wyżej notowaną Fortunę Głogówek (3-2), a LZS Starowice Dolne sensacyjnie dał się ograł Skalnikowi Gracze (2-4).

LZS Starowice Dolne przegrał drugi raz w tygodniu. W środę, w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski, pokonał go Start Jełowa. W sobotę natomiast, już w meczu 4. ligi, starowiczanie na własne życzenie przegrali ze Skalnikiem Gracze. Warto przy tym podkreślić, że choć w pucharze rozegrali dogrywkę, a ponad 100 minut rywalizowali w dziesiątkę, to nie było tego widać w sobotnim spotkaniu ligowym.

Gdy w 35. minucie Krystian Kowalczyk dał LZS-owi Starowice Dolne prowadzenie 1-0, wydawało się, że nie dojdzie tu do żadnej niespodzianki. Warunki dyktowali goście, a gospodarze, czyli Skalnik, mieli niewiele argumentów. Mimo to, w 42. minucie zdołali wyrównać, dzięki czemu było 1-1.

Po przerwie prowadzenie starowiczanom przywrócił Jakub Pietrakowski i od 50. minuty goście wygrywali 2-1. Później strzelali już tylko gospodarze: gole zdobyte w 55., 82. i 90. minucie doprowadziły do tego, że piąty od końca Skalnik sprawił sporą niespodziankę i pokonał czwarty LZS Starowice Dolne, który teraz jest już piąty.

W o wiele pozytywniejszych nastrojach mogą być piłkarze i kibice drugiego czwartoligowca z powiatu brzeskiego. LZS Skorogoszcz wygrał bowiem po raz drugi w sezonie, a zapunktował siódmy raz. Przeciwko nie byle komu, bo jego rywalem była czwarta Fortuna Głogówek. W tym przypadku również możemy mówić o niespodziance.

Zespół Marcina Fecia, który grał u siebie, nie ustrzegł się błędów. Najpierw dał Fortunie strzelić gola z rzutu rożnego, a później również z autu. W międzyczasie gola dla LZS-u Skorogoszcz zdobył Grzegorz Grabas i do przerwy było 2-1 dla Fortuny. W drugiej połowie rywale naszej drużyny wbili sobie jeszcze samobója, a po wszystkim Wojciech Aniszewski zakończył 60-metrowy rajd golem na 3-2. Teraz LZS Skorogoszcz traci już nie 11, ale 9 punktów do miejsca niezagrożonego spadkiem.

Skoro już jesteśmy przy niespodziankach, to za takowe można uznać też triumf Unii Krapkowice nad Ruchem Zdzieszowice (2-1) oraz zwycięstwo Piasta Strzelce Opolskie nad Polonią Głubczyce (1-2), oba na terenach faworytów. Do tego zagrożony relegacją Chemik Kędzierzyn-Koźle zapunktował piąty raz w sezonie remisując u siebie z obecnie trzecią ekipą stawki: Odrą II Opole (1-1). W 26. kolejce odbyły się też cztery inne spotkania: Victoria Chróścice – Małapanew Ozimek (0-2), Po-Ra-Wie Większyce – OKS Olesno (1-1), Polonia Nysa – TOR Dobrzeń Wielki (0-5) oraz LZS Piotrówka – MKS Gogolin (3-2).

Każdy opolski czwartoligowiec rozegrał już po 23 mecze, natomiast do końca sezonu pozostało jeszcze 11 kolejek. Najbliższe dwie odbędą się w weekend majowy: 30 kwietnia i 3 maja. W pierwszy z tych dni kibice obejrzą pojedynki: LZS Skorogoszcz – Piast Strzelce Opolskie, LZS Starowice Dolne – Victoria Chróścice, Małapanew Ozimek – Po-Ra-Wie Większyce, MKS Gogolin – Polonia Głubczyce, TOR Dobrzeń Wielki – LZS Piotrówka, Unia Krapkowice – Polonia Nysa, Odra II Opole – Ruch Zdzieszowice, OKS Olesno – Chemik Kędzierzyn-Koźle oraz Fortuna Głogówek – Skalnik Gracze.

Trzy dni później odbędą się z kolei spotkania: Skalnik Gracze – LZS Skorogoszcz, Po-Ra-Wie Większyce – LZS Starowice Dolne, Victoria Chróścice – Fortuna Głogówek, Chemik Kędzierzyn-Koźle – Małapanew Ozimek, Ruch Zdzieszowice – OKS Olesno, Polonia Nysa – Odra II Opole, LZS Piotrówka – Unia Krapkowice, Polonia Głubczyce – TOR Dobrzeń Wielki oraz Piast Strzelce Opolskie – MKS Gogolin.