4. liga. Starowice wreszcie na podium, Skorogoszcz znów zamyka peleton [PODSUMOWANIE 27. KOLEJKI]

0
W 27. kolejce 4. ligi LZS Starowice Dolne awansował z 5. na 3. miejsce. (fot. Tomasz Chabior)

Odra II Opole i Fortuna Głogówek straciły punkty, dzięki czemu LZS Starowice Dolne, który wygrał, wyprzedził obie te ekipy i wskoczył na podium. LZS Skorogoszcz natomiast poległ i znów jest ostatnią drużyną stawki. Co wydarzyło się w 27. kolejce 4. ligi rozegranej 30 kwietnia?

Już w 3. minucie meczu przeciwko Victorii Chróścice starowiczanie dostali od swoich gości prezent. Ich bramkarz wbił bowiem piłkę do własnej bramki i dzięki temu podopieczni Jakuba Reila prowadzili 1-0 aż do 84. minuty. Wtedy natomiast Walkowicza pokonał Kaique Augusto. Chwilę później chróściczanie zdołali wywalczyć gola kontaktowego na 2-1, ale zdało się to na nic: w doliczonym czasie gry Kaique dołożył kolejne trafienie i LZS Starowice Dolne wygrał 3-1.

W obliczu tego, że w 27. kolejce Odra II Opole przegrała z Ruchem Zdzieszowice (0-1), a Fortuna Głogówek zremisowała ze Skalnikiem Gracze (2-2), starowiczanie przeskoczyli te drużyny i zajmują już nie 5., lecz 3. miejsce. Mają przy tym 2 punkty przewagi nad czwartą Odrą i piątą Fortuną oraz tracą 8 do drugiego Ruchu Zdzieszowice i 17 do prowadzącej Polonii Nysa.

W zdecydowanie gorszej sytuacji pozostaje drugi czwartoligowiec z powiatu brzeskiego: LZS Skorogoszcz. Drużyna Marcina Fecia, po tygodniu spędzonym na przedostatnim miejscu (17.), niestety wróciła tam, gdzie w tym sezonie bywa najczęściej, czyli na ostatnią lokatę (18.). Przegrała z Piastem Strzelce Opolskie, przez co wyprzedził ją Chemik Kędzierzyn-Koźle, który ograł OKS Olesno (2-1).

Nie owijając w bawełnę: spotkanie było po prostu nudne. Obie drużyny stwarzały sobie okazje, które nie zachwycały, i z których nic nie wynikało. Był to mało fascynujący mecz na bezbramkowy remis. Pewnie zakończyłby się właśnie takim rezultatem, gdyby nie zagranie ręką jednego z miejscowych, skutkujące rzutem karnym dla Piasta. Choć piłkarze LZS-u Skorogoszcz stanowczo zaprotestowali, sędzia nie zmienił swojej decyzji. W ten sposób przyjezdni zdobyli w 80. minucie „złotego gola”.

Poza wymienionymi już pojedynkami, w 27. kolejce rozegrano też cztery inne starcia: Małapanew Ozimek – Po-Ra-Wie Większyce (1-1), MKS Gogolin – Polonia Głubczyce (1-1), TOR Dobrzeń Wielki – LZS Piotrówka (1-3) i Unia Krapkowice – Polonia Nysa (0-0).

Kolejne mecze 4. ligi odbędą się prędzej niż zwykle, bo już za trzy dni: 3 maja. W zaplanowanej na ten dzień 28. kolejce zobaczymy następujące spotkania: Skalnik Gracze – LZS Skorogoszcz, Po-Ra-Wie Większyce – LZS Starowice Dolne, Chemik Kędzierzyn-Koźle – Małapanew Ozimek, Victoria Chróścice – Fortuna Głogówek, Ruch Zdzieszowice – OKS Olesno, Polonia Nysa – Odra II Opole, LZS Piotrówka – Unia Krapkowice, Polonia Głubczyce – TOR Dobrzeń Wielki oraz Piast Strzelce Opolskie – MKS Gogolin.