Klasa A. Fatalna majówka w powiecie brzeskim, poległy wszystkie tutejsze drużyny [PODSUMOWANIE 20. KOLEJKI] Galeria z meczu Victoria Dobrzyń – LKS Rybna 1-4

0
Victoria Dobrzyń – LKS Rybna 1-4

Victoria Dobrzyń, Victoria Kościerzyce, Burza Lipki, LZS Kruszyna-Prędocin i LZS II Starowice Dolne przegrały swoje mecze 20. kolejki klasy A, które odbywały się na przełomie 30 kwietnia i 1 maja. Pięć ekip z naszego powiatu straciło łącznie aż… 30 goli!

Wśród brzeskich drużyn rywalizujących w grupie II najniższy wymiar kary spotkał Victorię Dobrzyń. Drużyna Pawła Jankowskiego przegrała bowiem „tylko” 1-4. LKS Rybna, z którym się mierzyła, otworzył wynik już w 5. minucie, a w 64., 68. i 82. minucie dołożył kolejne trafienia. Po wszystkim honor Victorii uratował Jakub Krej.

– Po czterech zwycięstwach z rzędu skończyła się nasza dobra passa. Trafiliśmy tutaj na bardzo dobrze dysponowanego rywala – ocenił Paweł Jankowski, trener Victorii. – Poza tym, w pierwszej połowie, przy stanie 1-0 dla LKS-u Rybna, mieliśmy trzy lub cztery okazje na zmianę wyniku, ale ich nie wykorzystaliśmy. Bramka na 2-0 podcięła nam skrzydła i niestety skończyło się tak, a nie inaczej.

Gorzej od Victorii Dobrzyń poradziły sobie trzy pozostałe ekipy reprezentujące nasz powiat w grupie II. LZS Kruszyna-Prędocin przegrał 0-5 w Chróścicach, Burza Lipki 0-7 w Dąbrowie, a Victoria Kościerzyce 0-9 w Karłowicach.

Po 20. kolejce Burza i LZS Kruszyna-Prędocin zajmują odpowiednio przedostatnie oraz ostatnie miejsce w tabeli i raczej nie uchronią się przed spadkiem do klasy B. Dwie pozycje nad Burzą, dokładnie na 10. miejscu, plasuje się Victoria Kościerzyce, która jest raczej bezpieczna, bowiem ma aż 18 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Najwyżej notowanym w grupie II zespołem z powiatu brzeskiego jest natomiast piąta Victoria Dobrzyń. Traci ona 2 „oczka” do podium, z którego spadła ulegając LKS-owi Rybna. Teraz to „Rekiny” z Rybnej zajmują 3. miejsce, ale w środku tabeli panuje taki ścisk, że kolejne roszady na tych lokatach to pewnik.

W 20. kolejce przegrał też grający w grupie III zespół spod Grodkowa: LZS II Starowice Dolne. Można powiedzieć, że rezerwy naszego czwartoligowca poległy w wygranym meczu, ponieważ w 31. minucie prowadziły już 4-1, a mimo to przegrały. Ich rywal – Kastor Jasienica Górna – jeszcze przed przerwą doprowadził do wyniku 4-3, a tuż po pierwszym kwadransie drugiej połowy zdobył gole na 4-4 i 4-5.

Chociaż starowiczanie przegrali, to nie spadli z zajmowanego wcześniej 6. miejsca. Stracili jednak kolejne 3 punkty do czterech z pięciu wyprzedzających ich drużyn. Dla przykładu: strata, którą musieliby odrobić, żeby wskoczyć na podium, to już nie 5, lecz 8 „oczek”. Natomiast ich strata do lidera – LKS-u Goświnowice – to obecnie całe 15 punktów.

Następną odsłonę klasy A obejrzymy w kolejny weekend: 7 i 8 maja. Będzie to już 21. kolejka na tym szczeblu rozgrywkowym, a w jej ramach rozegrane zostaną następujące starcia z udziałem naszych drużyn: LZS Sławice – Victoria Dobrzyń, LKS Rybna – Victoria Kościerzyce, Burza Lipki – TOR II Dobrzeń Wielki, LZS Kruszyna-Prędocin – Widawa Wilków oraz Podzamcze Nysa – LZS II Starowice Dolne.