4. liga. Starowice znów skaczą po tabeli, tym razem mocno w górę [PODSUMOWANIE 6. KOLEJKI]

0
Adam Setla zdobył przeciwko Unii hat-tricka. Do wyniku 5-1 dołożyli się też Kacper Pawlus i Leszek Nowosielski. (fot. Tomasz Chabior)

Po 4. kolejce LZS Starowice Dolne awansował z 7. na 2. miejsce, ale cieszył się nim tylko tydzień, po tym czasie spadł bowiem z 2. na 6. lokatę. W 6. serii gier starowiczanie zanotowali jednak kolejny skok, znów w górę, ale mniejszy niż przed dwoma tygodniami – z 6. na 3. miejsce.

Jedyny reprezentant powiatu brzeskiego w 4. lidze dokonał tego w sobotę (10 września), pokonując u siebie 5-1 Unię Krapkowice. Mimo około 20-minutowego rozluźnienia zakończonego golem rywali starowiczanie wygrali bardzo pewnie. Zresztą nie mieli wyboru, mierzyli się przecież z zespołem z dołu tabeli, który ma tyle samo punktów, co najwyżej notowana w niebezpiecznej strefie Polonia Głubczyce.

Drużyna spod Grodkowa zrobiła swoje, szczególnie Adam Setla, który trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Swoje trzy grosze do hat-tricka kolegi dołożyli zaś Kacper Pawlus i Leszek Nowosielski, w efekcie czego drużyna wygrała 5-1. Jest teraz trzecia w tabeli i ma o punkt mniej niż drugi LZS-u Piotrówka oraz o 7 punktów mniej niż pierwszy Ruch Zdzieszowice. Co ciekawe, strata LZS-u Starowice do lidera wynosi tyle samo „oczek”, co jej przewaga nad strefą barażową.

– Zasłużyliśmy na ten wynik. Dobrze weszliśmy w mecz i zanotowaliśmy dobre pierwszych 20 minut, z których jestem zadowolony. W tym czasie wypracowaliśmy rezultat 2-0. Później jednak, na początku drugiej połowy, wkradło się 20 minut luzu i nonszalancji, co poskutkowało golem kontaktowym – mówił Jakub Reil, trener LZS-u Starowice Dolne. – Na szczęście to nas pobudziło i szybko odpowiedzieliśmy na 3-1. Później wydarzenia na boisku kontrolowaliśmy już tylko my. Uważam jednak, że Unia będzie w tym sezonie groźna, chce grać w piłkę, prezentuje otwarty futbol, ma też kilku dobrych piłkarzy.

Zwycięstwo LZS-u Starowice Dolne nad Unią Krapkowice było najokazalszym w 6. kolejce, choć czterema golami wygrał też Ruch, który pokonał 4-0 Polonię Głubczyce. Oprócz tych pojedynków odbyło się też sześć innych: LZS Piotrówka – Piast Strzelce Opolskie (3-0), Odra II Opole – Skalnik Gracze (1-3), MKS Gogolin – Małapanew Ozimek (2-1), Stegu Start Jełowa – OKS Olesno (3-3), Porawie Większyce – Victoria Chróścice (1-1) oraz LZS Walce – Fortuna Głogówek (0-0).

Po wymienionych meczach pora na kolejne, w najbliższą sobotę (17 września) odbędzie się bowiem 7. seria. Kibiców czekają wtedy następujące starcia: Skalnik Gracze – LZS Starowice Dolne, Victoria Chróścice – LZS Walce, Fortuna Głogówek – MKS Gogolin, Małapanew Ozimek – Ruch Zdzieszowice, Piast Strzelce Opolskie – Porawie Większyce, Unia Krapkowice – LZS Piotrówka, OKS Olesno – Odra II Opole i Polonia Głubczyce – Stegu Start Jełowa.