Klasa okręgowa. Skorogoszcz zagrał za 3, Skarbimierz nie zapunktował [PODSUMOWANIE 10. KOLEJKI]

0
LZS Skorogoszcz wygrał po raz pierwszy od 10 września. (fot. Tomasz Chabior)

LZS Skorogoszcz przełamał się i pokonał u siebie Naprzód Jemielnica, choć stykowym 2-1 wywalczonym w samej końcówce. KS Skarbimierz zanotował natomiast szóstą porażkę w sezonie, tym razem domową przeciwko LZS-owi Mechnice (2-3). Stało się to w 10. kolejce klasy okręgowej.

Każda drużyna z „okręgówki” rozegrała właśnie swój dziesiąty mecz, dlatego wszystkie mają już za sobą 2/3 rundy jesiennej i 1/3 całego sezonu. Terminarz liczy bowiem trzydzieści spotkań: piętnaście jesienią i tyle samo wiosną. Kolejka nr 10 trwała dwa dni, odbywała się podczas minionego weekendu – 8 i 9 października.

Najokazalej wygrała Polonia Karłowice, która zatriumfowała 6-2 nad LZS-em Kuniów. Osiem goli padło też w meczu Rajfel Krasiejów – Iprime Bogacica zakończonym rezultatem 3-5. W 10. kolejce obejrzeliśmy też między innymi spotkania: Start Namysłów – Śląsk Łubniany (1-1), Silesius Kotórz Mały – TOR Dobrzeń Wielki (3-4), Unia Kolonowskie – Piast Gorzów Śląski (3-1) i LZS Ligota Turawska – 1. FC Chronstau-Chrząstowice (2-1).

Nas interesują jednak głównie starcia z udziałem LZS-u Skorogoszcz i KS-u Skarbimierz. Pierwsza drużyna ugościła bijącego się o utrzymanie, ale jednocześnie bardzo niewygodnego rywala: Naprzód Jemielnica. Losy spotkania ważyły się do ostatnich chwil.

Po tym, jak w 24. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Zajączkowski, LZS Skorogoszcz prowadził 1-0. Przed przerwą konto przyjezdnych zasilił jednak Roman Woźnica, a wynik 1-1 utrzymał się prawie do końca pojedynku.

Gdy wydawało się, że niedawny lider, którym był zespół ze Skorogoszczy, czwarty raz z rzędu nie wygra, z ratunkiem przyszedł Mateusz Chruściel. W 1. minucie doliczonego czasu gry piłkarz pokonał bramkarza gości i co to oznaczało? Po pierwsze: dał swojej drużynie wyczekiwane zwycięstwo, a po drugie – uchronił ją przed drugą z rzędu stratą punktów przeciwko zespołowi ze strefy spadkowej.

Wynikiem triumfu podopiecznych trenera Marcina Fecia jest ich awans z 5. na 4. lokatę. Drużyna ze Skorogoszczy wciąż jednak traci 11 punktów do pierwszego Iprime Bogacica oraz 2 do trzeciej Polonii Karłowice. Zmniejszyła się za to jej strata do drugiego Startu Namysłów, która wynosi już nie 5, tylko 3 „oczka”.

A co, jeśli chodzi o KS Skarbimierz? To wciąż jedenasta ekipa ligi, z tym że jej przewaga nad strefą spadkową stopniała z 3 do 1 punktu. Przyczyną jest domowa porażka drużyny trenera Tomasza Kamińskiego z LZS-em Mechnice.

Choć miejscowi, za sprawą gola Sebastiana Kowalika, prowadzili 1-0 już od 3. minuty, to do przerwy było 1-1, a w 57. minucie już 1-3. Niestety na nic zdała się bramka kontaktowa, którą w 77. minucie zdobył Maciej Salak. Rezultat 2-3 utrzymał się już do końca meczu.

Kolejne spotkania naszych drużyn zobaczymy w przyszły weekend. W sobotę, 15 października, o godz. 11.00 odbędzie się mecz Śląsk Łubniany – LZS Skorogoszcz, natomiast dzień później o 15.00 starcie Polonia Karłowice – KS Skarbimierz. W 11. kolejce czeka nas też sześć innych meczów, wszystkie w sobotę o 15.00. Będą to pojedynki: Piast Gorzów Śląski – Start Namysłów, TOR Dobrzeń Wielki – Unia Kolonowskie, LZS Mechnice – Silesius Kotórz Mały, Iprime Bogacica – LZS Kuniów, 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Rajfel Krasiejów i Naprzód Jemielnica – LZS Ligota Turawska.