W klasie okręgowej rewelacji nie było. Skorogoszcz 0-1, Skarbimierz 0-8 [PODSUMOWANIE 11. KOLEJKI]

0
W miniony weekend przegrały obie nasze ekipy. LZS Skorogoszcz (zdj.) ze Śląskiem Łubniany (0-1), a KS Skarbimierz z Polonią Karłowice (0-8). (fot. Tomasz Chabior)

LZS Skorogoszcz przegrał w Łubnianach, a KS Skarbimierz w Karłowicach. Efekt: pierwsza z tych drużyn spadła z 4. na 6. miejsce, a druga – z 11. na zagrożone spadkiem 13. Wydarzyło się to w 11. kolejce klasy okręgowej gr. I, która odbyła się w miniony weekend – 15 i 16 października.

Aż pięć z ośmiu meczów ostatniej kolejki zamknęły wyniki co najmniej 4-0. Były to spotkania: TOR Dobrzeń Wielki – Unia Kolonowskie (0-4), 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Rajfel Krasiejów (0-4), Naprzód Jemielnica – LZS Ligota Turawska (0-5), Iprime Bogacica – LZS Kuniów (5-0) i Polonia Karłowice – KS Skarbimierz (8-0).

Pozostałe pojedynki, które kibice obejrzeli w ramach 11. serii gier, to natomiast: Piast Gorzów Śląski – Start Namysłów (3-2), LZS Mechnice – Silesius Kotórz Mały (4-3) i Śląsk Łubniany – LZS Skorogoszcz (1-0). Ostatni z nich był klasycznym starciem „o 6 punktów”, a LZS Skorogoszcz walczył w nim o powrót na podium. Nie udało mu się.

Gdyby w Łubnianach padł remis, żadna ze stron nie byłaby pokrzywdzona. Obie miały bowiem swoje okazje, ale tylko miejscowemu Śląskowi udało się zdobyć gola. O wyniku zadecydowało jedyne w tym meczu, a więc złote trafienie z 16. minuty. Miejscowi mogli jeszcze powiększyć prowadzenie do przerwy, ale nie udało im się, tak samo jak w drugiej połowie ich goście nie zdołali wyrównać.

Przegrana 0-1 po przyzwoitym meczu to jednak nic przy porażce 0-8, której doświadczył KS Skarbimierz. Podopieczni Tomasza Kamińskiego pojechali niepełnym składem do jednej z czołowych ekip pierwszej grupy „okręgówki” – do Polonii Karłowice. Choć przez 28 minut opierali się rywalom i grali całkiem nieźle, to później gospodarze rozpoczęli trwający do 68. minuty festiwal strzelecki.

Gdzie teraz znajdują się ekipy z powiatu brzeskiego? LZS Skorogoszcz jest szósty, ale traci tylko 3 „oczka” do trzeciego Startu Namysłów, z którym zmierzy się w najbliższej kolejce. Ma też o 5 punktów mniej od wicelidera, którym obecnie jest Polonia Karłowice. KS Skarbimierz spadł natomiast z 11. na 13. lokatę, a to najwyższe z czterech objętych spadkiem miejsc. Różnica między 13. a 9. pozycją to jednak tylko 3 punkty, a do wydostania się z czerwonej strefy KS-owi wystarczy punkt.

Wszystkie mecze najbliższej 12. kolejki odbędą się w sobotę, 22 października, o godz. 14.30. Oprócz wspomnianego już spotkania Start Namysłów – LZS Skorogoszcz, będą to również pojedynki: KS Skarbimierz – Iprime Bogacica, LZS Ligota Turawska – Śląsk Łubniany, Rajfel Krasiejów – Naprzód Jemielnica, LZS Kuniów – 1. FC Chronstau-Chrząstowice, Silesius Kotórz Mały – Polonia Karłowice, Unia Kolonowskie – LZS Mechnice i Piast Gorzów Śląski – TOR Dobrzeń Wielki.