Brzeska Letnia Liga Piłkarska – Final Four

0

Zespół Gold Finance, podobnie jak przed rokiem, okazał się najlepszy w Brzeskiej Letniej Lidze Piłkarskiej, rozgrywanej w ramach III Brzeskiej Wakacjady. Podwójni mistrzowie w meczu finałowym pokonali ekipę Cotywieszowgałegraniu 3:0. Królem strzelców cyklu został Wojciech Ruszkiewicz z A.R.G. Janów.

W turnieju finałowym wystąpiły cztery najlepsze zespoły z eliminacji i na początku rozegrały ze sobą półfinały (1. z 4. i 2. z 3.). W pierwszym półfinale wygrali faworyci, Gold Finance pokonało bowiem 6:2 MediaKomis. Drugi półfinał przyniósł już jednak duża niespodziankę, bo A.R.G. Janów uchodził za faworyta całego turnieju, a tu po remisie 1:1 i serii rzutów karnych uległ drużynie Cotywieszowgałęgraniu 1:2. Janów ostatecznie zajął trzecie miejsce, po zwycięstwie 5:1 nad MediaKomis, a finale Gold Finance pokonało Cotywieszowgałegraniu 3:0. Oba zespoły grające w finale po raz drugi z rzędu znalazły się na podium wakacyjnych rozgrywek.

W całym cyklu BLLP wystąpiła rekordowa liczba 14 zespołów.

 

Wyniki:

Półfinały

Gold Finance – MediaKomis 6:2 (3:1)
Bramki: Patryk Dykus 3, Grzegorz Siciak 2, Wojciech Krawców – Łukasz Pychalski 2
Gold Finance: Maciej Łukasiewicz – Dariusz Kałuziński, Wojciech Krawców, Bartosz Nesterów, Dawid Kotecki, Grzegorz Siciak, Patryk Dykus
MediaKomis: Łukasz Liszczyk – Patryk Kiekisz, Robert Banasiuk, Paweł Baca, Łukasz Pychalski

A.R.G. Janów – Cotywieszowgałęgraniu 1:1 (1:0) karne 1:2
Bramki: Michał Wrębiak – Bartosz Galar
Janów: Bartosz Przybysz – Wojciech Ruszkiewicz, Michał Wrębiak, Artur Soboń, Robert Mączyński, Grzegorz Musiołek, Damian Szumiński
Cotywieszowgałęgraniu: Mariusz Sikorski – Mirosław Lech, Jarosław Lech, Oskar Lech, Ryszard Dzwonek, Mariusz Kolekta, Jarosław Staśkiewicz, Bartosz Galar, Maciej Siek, Marcin Kucharski, Natalia Kucharska

 

Mecz o 3. miejsce

MediaKomis – A.R.G. Janów 1:5 (0:1)
Bramki: Paweł Baca – Robert Mączyński 4, Wojciech Ruszkiewicz
MediaKomis: Łukasz Pychalski – Łukasz Liszczyk, Patryk Kiekisz, Robert Banasiuk, Paweł Baca, Rafał Kucyniak
Janów: Bartosz Przybysz – Wojciech Ruszkiewicz, Michał Wrębiak, Artur Soboń, Robert Mączyński, Grzegorz Musiołek, Damian Szumiński

 

Finał

Gold Finance – Cotywieszowgałęgraniu 3:0 (1:0)
Bramki: Dawid Kotecki 2, Patryk Dykus
Gold Finance: Maciej Łukasiewicz – Dariusz Kałuziński, Wojciech Krawców, Bartosz Nesterów, Dawid Kotecki, Grzegorz Siciak, Patryk Dykus
Cotywieszowgałęgraniu: Mariusz Sikorski – Mirosław Lech, Jarosław Lech, Oskar Lech, Ryszard Dzwonek, Mariusz Kolekta, Jarosław Staśkiewicz, Bartosz Galar, Maciej Siek, Marcin Kucharski, Natalia Kucharska

 

Końcowa kolejność
1. Gold Finance
2. Cotywieszowgałęgraniu
3. A.R.G. Janów
4. MediakOmis
5. Straż Pożarna
6. Oranje Pola
7. FC Stalówka
8. Łowcy Kropka Bramek
9. Chłopcy z Dakoty
10. Multi Sztajmes
11. FC Harnasie
12. FC Kiszone
13. Nankatsu DT
14. Dream Team Reja

 

Na podium
1. Gold Finance (Maciej Łukasiewicz, Dariusz Kałuziński, Wojciech Krawców, Bartosz Nesterów, Dawid Kotecki, Grzegorz Siciak, Patryk Dykus, Piotr Pączek, Robert Kurtyka, Damian Mozoła, Szymon Bogdan)
2. Cotywieszowgałęgraniu (Mariusz Sikorski, Mirosław Lech, Jarosław Lech, Oskar Lech, Ryszard Dzwonek, Mariusz Kolekta, Jarosław Staśkiewicz, Bartosz Galar, Maciej Siek, Marcin Kucharski, Natalia Kucharska, Marcin Stefaniszyn)
3. A.R.G. Janów (Bartosz Przybysz, Wojciech Ruszkiewicz, Michał Wrębiak, Artur Soboń, Robert Mączyński, Grzegorz Musiołek, Damian Szumiński, Gabriel Baranowski, Artur Bednarski, Paweł Chłopek)

Najwięcej bramek w Final Four
4 – Robert Mączyński (Janów), Patryk Dykus (Gold Finance)
2 – Grzegorz Siciak (Gold Finance), Dawid Kotecki (Gold Finance), Łukasz Pychalski (MediKomis)

Najwięcej asyst w Final Four
2 – Grzegorz Siciak (Gold Finance), Wojciech Ruszkiewicz (Janów)

 

Najwięcej bramek w całym cyklu
21 – Wojciech Ruszkiewicz (Janów)
17 – Michał Wrębiak (Janów)
14 – Wojciech Krawców (Gold Finance), Robert Mączyński (Janów)
13 – Robert Banasiuk (MediaKomis)
12 – Bartłomiej Kulczycki (Stalówka)
10 – Gabriel Baranowski (Janów)

Najwięcej asyst w całym cyklu
20 – Wojciech Ruszkiewicz (Janów)
9 – Grzegorz Doszna (Stalówka)
7 – Adam Gutwiński (Stalówka), Michał Wrębiak (Janów), Robert Mączyński (Janów)
6 – Mirosław Lech (Cotywieszowgałęgraniu), Mateusz Frańczak (Oranje Pola)

 

Klasyfikacja kanadyjska (bramki + asysty)
41 – Wojciech Ruszkiewicz (Janów, 21+20)
24 – Michał Wrębiak (Janów, 17+7)
21 – Robert Mączyński (Janów, 14+7)
18 – Grzegorz Doszna (Stalówka, 9+9)
17 – Wojciech Krawców (Gold Finance, 14+3)

[images cols=”five” lightbox=”true”]
[image link=”20842″ image=”20842″]
[image link=”20843″ image=”20843″]
[/images]