Dobre starty Natalii Bajor. Znamy terminarz kolejnych zawodów, w których brzeżanka weźmie udział

0
Natalia Bajor

W ostatnim czasie (tj. w styczniu i lutym) rodowita brzeżanka, Natalia Bajor, która od nowego sezonu 2022/23 reprezentuje barwy 30-krotnego mistrza  Polski – klubu Siarkopol Tarnobrzeg, brała udział w zawodach rangi WTT Contender w Durbanie (RPA), które odbyły się w dniach 10-15 stycznia oraz w Ammanie (Jordania) z cyklu WTT Feeder (w dniach 01-04.02). Nasza tenisistka stołowa zaliczyła bardzo udane występy.

W Durbanie, w grze pojedynczej, w 1/16 finału – Natalia Bajor zwyciężyła z YEH Yi Tian  (Chiny) – 3-1 (6,-6,6,13). W 1/8 finału brzeżanka przegrała z Diną Meshref (Egipt) – 0-3 (-8,-5-8).

W grze podwójnej, w której wystartowała z Sabiną Winter (Niemcy), w 1/8 finału pokonała parę Danka Patel/Zodwa Maphanda (RPA) – 3-1 (1,-7,3,8). W 1/4 finału Bajor i Winter znów triumfowały – pokonując LIU Weishan/FAN Siqi (Chiny) – 3-2 (6,4,-8,-6,7). W 1/2 finału brzeżanka ze swoją partnerką musiały uznać wyższość QIAN Tiranyi/SHI Xunyano (Chiny) – 1-3 (-6,7.-8,-10). Ostatecznie na szyi brzeżanki zawisł brązowy medal.

Drugi turniej, rangi WTT Feeder, który rozegrano w Ammanie również okazał się bardzo udany dla brzeżanki. W grze pojedynczej, w 1/16 finału Bajor pokonała Gaję Monfardini (Włochy) – 3-1 (8,7-12,2). W 1/8 finału, Natalia znowu triumfowała – pokonała Diyę Parag Chitale (Indie) – 3-1 (-9,6,7,10). Zwyciężyła także w 1/4 finału, w którym okazała się lepsza od FAN Shuhan (Chiny) – 3-2(-4,6,7,-8,9). W półfinale Natalia Bajor przegrała – uległa Chince KUAI Man – 0-3 (-7,-6,-9). Ostatecznie wywalczyła brązowy medal.

Oba turnieje były bardzo mocno obsadzone, szczególnie z udziałem zawodniczek Państwa Środka. Natalia przegrała walkę o finał z Chinką notowaną na świecie na 33. pozycji. Dodajmy, że nasza zawodniczka jest notowana w tym rankingu na 66. miejscu. W najbliższym czasie brzeżankę czekają turnieje: również w Ammanie, ale będzie to turniej wyższej rangi z cyklu WTT Contender, kolejny w dn. 25-26.02 – bardzo prestiżowy turniej z cyklu TOP-16 w Szwajcarii. Kolejne zawody to Singapore Smash w Singapurze, które odbędą się w dn. 11-19 marca. To również bardzo prestiżowy turniej o zasięgu światowym. Natalii życzymy udanych występów!