Kolejny kolarski weekend za nami. Młode zawodniczki Ziemi Brzeskiej znów na podium

0
Na zdjęciu Helena Szetelnicka i Wiktoria Madejska

Wiktoria Madejska wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kolarskie szosowym, a Helena Szetelnicka wygrała w najmłodszej kategorii wiekowej II Letnią Olimpiadę w MTB. Młode zawodniczki i zawodnicy klubu Ziemia Brzeska startowali na różnych trasach w miniony weekend.

II Letnia Olimpiada MTB w Rajczy odbyła się w dniach 23-25 czerwca. Trasę zawodów wyznaczono na terenie miejscowego stoku narciarskiego, co w połączeniu z opadami deszczu stanowiło naprawdę trudne zadanie. W najmłodszej kategorii wiekowej (do 12 lat) zwyciężyła… najmłodsza zawodniczka trenera Franciszka Moszumańskiego. Helena Szetelnicka ze startu wspólnego dojechała do mety na 1. miejscu.

W sobotę i niedzielę (24-25 czerwca), w miejscowości Raszków rozegrano Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym. W tych zawodach obsada kolarzy Ziemi Brzeskiej była znacznie większa, a sporym sukcesem może pochwalić się Wiktoria Madejska, która w jeździe indywidualnej na czas zajęła 2. miejsce i wywalczyła wicemistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej.

• „Do zwycięstwa zabrakło Wiktorii zaledwie 0.963 sek., ale wszyscy wiemy, że i tak pojechała rewelacyjnie. Tuż przed mistrzostwami zachorowała, musieliśmy odpuścić kilka ważnych treningów, a na pewno po chorobie wydolność i kondycja Wiktorii nie były w optymalnej formie. W tych okolicznościach wywalczenie wicemistrzostwa jest wielkim sukcesem” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Wyniki kolarzy Ziemi Brzeskiej podczas Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym: