FUTSAL II. LIGA – Popis w drugiej połowie

0

KS FT Gredar Przewozy Brzeg podejmował w niedzielę GTW Gliwice. Mecz obfitował w bramkowe okazje od początku, ale zdecydowanie ciekawiej było w drugiej jego części.

Od pierwszego gwizdka do szturmu ruszyli gospodarze, ale ich akcje rozbijały się o broniącego w natchnieniu bramkarza gości. Stu procentowe okazje na gola zmarnowali: Kucharski, Zagórski, Raczyński i Jaworski. Skuteczność wykazali za to przyjezdni i w 11’ minucie objęli prowadzenie. Gredar chciał wyrównać jeszcze w I. połowie, ale raził wciąż nieskutecznością.

Czarna passa strzelecka brzeżan trwała jeszcze przez 5. minut II. części meczu. Dopiero po ich upływie akcję Zagórskiego strzałem do pustej bramki wykończył Boczarski. Goście zaskoczyli jednak wszystkich, bo już 60. sekund później znów objęli prowadzenie. Dobrze, że Brzeg miał tego dnia w swoich szeregach Boczarskiego, bo nie musiał czekać ponownie tak długo na odrobienie strat. Piłkarz KS-u zdecydował się w 27’minucie na pełen fantazji strzał z dużego palca, z odległości blisko 15 metrów i ulokował piłkę w okienku gliwickiej bramki.

Pierwsze prowadzenie w meczu dał brzeżanom, wracający do gry po dłuższej przerwie – Tomasz Kamiński. Trener Świtoń mógł nieco odetchnąć dwie minuty później, po tym jak dwubramkową przewagę dał gospodarzom Kucharski. Co prawda goście odżyli jeszcze na chwilę w 32’ minucie, gdy strzałem w samo okienko złapali bliski dystans, zniżając na 4:3, ale jeszcze w tej samej minucie swoją pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Raczyński.

Końcowy wynik był konsekwencją wcześniejszego przebiegu II. połowy. Gliwiczanie sporo w niej faulowali, przez co w 36’ minucie zgromadzili już na swoim koncie 6 przewinień. To przyniosło gospodarzom przedłużone rzuty karne z 10 m. Najpierw skutecznie wykorzystał szansę Raczyński. Minutę później powtórzył swój wyczyn. W 39’minucie karnego wykonywał Boczarski i również się nie pomylił.

Brzeg wygrał drugie 20 minut aż 8:2 i cały mecz 8:3. W sobotę rozpoczyna rundę rewanżową meczem w Gorzowie Śląskim. W pierwszym starciu w Brzegu padł remis 3:3.

KS GREDAR PRZEWOZY BRZEG vs. GTW GLIWICE 8:3 (0:1)

0:1 – 11’; 1:1 Boczarski 25’, 1:2 – 26’; 2:2 Boczarski 27’; 3:2 Kamiński 29’; 4:2 Kucharski 31’; 4:3 – 32’; 5:3 Raczyński 32’; 6:3 Raczyński 36’; 7:3 Raczyński 37’; 8:3 Boczarski 39’.

KS FT Brzeg: Raczkowski, Kuczyński – Jaworski, Zagórski, Fabijaniak, Boczarski, Kucharski, Krawców, Raczyński, Kamiński. Trener Mariusz Świtoń