Wyniki weekendowych spotkań piłkarskich

0
Stal przegrała walkę o awans z Piotrówką

PIŁKA NOŻNA – OD IV.LIGI PO KLASĘ „B”

W sobotę Stal grała na boisku ostatniego w tabeli Piasta. Ciekawiej zapowiadał się mecz w Lewinie Brzeskim, gdzie miejscowi podejmowali lidera z Piotrówki. W interesie brzeżan było, aby lewinianie urwali Piotrówce punkty. W ostatniej kolejce sezonu ligi okręgowej Starowice grały w Walcach. GKS Grodków gościł na własnym terenie Sokoła Niemodlin, a Burza Lipki grała w Ozimku z Chrząstowicami. W klasie A utrzymanie zapewnił sobie Orzeł Olszanka, niewiarygodnym wynikiem zakończył się mecz klasy B w Stobrawie.

– IV. LIGA:

W przyszłym sezonie w III. lidze zagra Piotrówka, no, chyba że straci w ostatniej kolejce punkty i odstąpi awans Polonii Głubczyce. Jedno jest pewne – szans na promocję do wyższej ligi nie ma już Stal. Brzeżanie co prawda odzyskali ostatnio skuteczność, wygrywając dwa poprzednie mecze po 3:0, ale jeszcze lepiej zaprezentowały się wymienione wyżej drużyny.
W sobotę w Strzelcach Stal miała łatwą przeprawę, bo grała na boisku ostatniego w tabeli Piasta. Już w 12’minucie objęła prowadzenie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, gdzie najlepiej odnalazł się Sikorski, który mocnym strzałem z bliska pokonał bramkarza gospodarzy. Później Stal kontrolowała grę, ale nie potrafiła podwyższyć prowadzenia. Dopiero ostatnia akacja pierwszej połowy przyniosła zmianę wyniku. W 45’ minucie Sikorski podał na 30 metr do Poważnego, który zdecydował się na strzał, czym zaskoczył bramkarza Piasta. Po pięknym uderzeniu z daleka, piłka ugrzęzła w siatce, co jeszcze bardziej podłamało zdecydowanie słabszych rywali. W drugiej połowie Stal nadal przeważała, ale gola zdobyła dopiero w samej końcówce. Po podaniu Sikorskiego, wynik na 3:0 dla brzeżan ustalił technicznym strzałem Damian Michalak.
W najbliższą sobotę 20 czerwca, o g. 15.00, Stal rozegra ostatni mecz sezonu 2014/2015. Na Stadionie Miejskim w Brzegu podejmie Pogoń Prudnik.

PIAST STRZELCE OP.
0:3 (do przerwy 0:2)
STAL BRZEG
0:1 Sikorski 12′; 0:2 Poważny 44′; 0:3 Michalak 88′.
STAL: Marcin Raczkowski – Patryk Schwarz, Michał Sikorski, Piotr Józefkiewicz, Tomasz Raczyński (64’ Damian Michalak)– Bartłomiej Kulczycki (74’ Adrian Janeczek), Mateusz Ptak (61’ Łukasz Strząbała), Mateusz Poważny, Łukasz Bonar, Łukasz Szpak – Mateusz Fabiszewski (67’ Tomasz Mencel). Trener Sebastian Sobczak

Piotrówka przyjechała do Lewina po swoje, czyli zwycięstwo i awans. Bardzo ofensywnie grająca w całym sezonie drużyna, od pierwszych minut przeważała, czego efektem był gol już w 8 minucie. Goście byli tego dnia zdecydowanie lepsi, co potwierdzili jeszcze w pierwszej połowie, strzelając kolejne dwie bramki. W drugiej połowie Piotrówka dołożyła następne dwa gole, na co tylko honorowym trafieniem odpowiedział z rzutu karnego Paczek.
Sezon 2014/2015 lewinianie zakończą meczem w Mechnicach, w sobotę 20 czerwca (g. 17.00).

OLIMPIA LEWIN BRZ.
1:5 (do przerwy 0:3)
LZS PIOTRÓWKA
0-1 Ndip Tambe – 8’, 0-2 Matheus – 26’ (karny), 0-3 Matheus – 45’, 0-4 Ndip Tambe – 54’, 0-5 Chuptyś – 57’, 1-5 Paczek – 63’ (karny)
Olimpia: Dudzik – Raś, Moczko, Stawecki, R. Tomaszewski – Twardowski, Maj, A. Tomaszewski, Witkowski – Tramsz, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.

– OKRĘGÓWKA, GR. I:

W grupie I Okręgówki Burza Lipki grał już tylko o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu. Po doskonałym, ubiegłotygodniowym meczu przeciw Jemielnicy, gdy Burza przegrywała 0:3, a wygrała ostatecznie 4:3, widać było, że lipianie nie odpuszczają końcówki sezonu. Podobnie było w Ozimku, gdzie swoje mecze rozgrywają Chrząstowice. Tym razem Burza nie przespała pierwszych minut. Od początku zdecydowanie lepiej grała piłką i kontrolowała przebieg meczu. Długo nie potrafiła jednak przekuć tej przewagi na gola, bo jak zwykle raziła nieskutecznością. Lipian wyręczyli sami gospodarze. Tuż przed przerwą z głębi pola dośrodkowywał Karnatowski, a lot adresowanej do Rolki piłki przeciął obrońca Chrząstowic i pokonał własnego bramkarza.
W pierwszych 5.minutach II. połowy świetne okazje zmarnowali Kowalik i Rolka, co zemściło się trafieniem gospodarzy. Indywidualną akcją i strzałem zza pola karnego, prowadzenie dla Burzy odzyskał Pączek, a zwycięstwo Lipek przypieczętował w 80’ minucie Rolka, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

CHRZĄSTOWICE
1:3 (do przerwy 0:1)
BURZA LIPKI
0:1 samob. 44′; 1:1 – 51′; 1:2 Pączek 70′; 1:3 Rolka 80′.
BURZA: Wierzba – K. Kowalczyk, Wolański, Waligóra, Gawlik, Woźniak, Pączek, Karnatowski (55’ Wysocki), Kowalik, Żędzianowski, Rolka.

– OKRĘGÓWKA, GR. II:
Po 9 goli można było zobaczyć w meczach z udziałem naszych drużyn występujących w grupie II ligi okręgowej. Trudniejszą przeprawę miał GKS, który w małych derbach regionu podejmował Sokoła Niemodlin. Mecz był zacięty i bardzo długo sprawa wyniku była nierozstrzygnięta. Dopiero dwie bramki pod rząd Chmielewskiego odebrały gościom wiarę w zwycięstwo. GKS skończy sezon na 4. miejscu.
A ligę wygrały Starowice, które awansowały do IV. ligi razem z drugim w tabeli MKS-em Gogolin. Starowiczanie pożegnali się z sezonem okazałym zwycięstwem w Walcach, które dały trzy gole Szpali oraz dwa Kruka i dwa Łozińskiego.

GKS GRODKÓW
6:3 (do przerwy 3:2)
SOKÓŁ NIEMODLIN
1:0 Witkowski 12′; 1:1 – 20’; 2:1 Wojda 27′; 3:1 Pierzga 35′; 3:2 – 44’; 3:3 – 53’; 4:3 Chmielewski 62′; 5:3 Chmielewski 85′; 6:3 Pierzga 90′.
GKS: Patryk Motyka – Wojciech Bernacki, Przemysław Chmielewski, Przemysław Pierzga, Arkadiusz Półchłopek (65’ Mateusz Ćwik), Krzysztof Różycki (26’ Szymon Jurek), Dawid Schie (36’ Marcin Włodarczyk), Szymon Skut (58’ Łukasz Pietrzyk), Maciej Śleziak, Paweł Witkowski, Mateusz Wojda. Trener Marcin Włodarczyk

WALCE
2:7 (do przerwy 1:3)
STAROWICE
0:1 Łoziński 18’; 1:1 – 22’; 1:2 Łoziński 33’; 1:3 Szpala 45’; 1:4 Kruk 50’; 1:5 Kruk 60’; 1:6 Szpala 65’; 1:7 Szpala 70’; 2:7 – 90’.
STAROWICE: Patryk Kin – Mateusz Bębas, Radosław Dembiński (60’ Sebastian Pasiut), Dawid Kotecki (74’ Mateusz Kuźniecow), Bartosz Kruk, Michał Łoziński, Szymon Mokrzycki, Grzegorz Rupental, Maciej Sacha, Grzegorz Stencel (80’ Jakub Reil), Damian Szpala. Trener Waldemar Sierakowski

– KLASA „A” GR. II:
W „naszej” grupie „serie A”, o stawkę grał już tylko Orzeł Olszanka. Po dwóch golach Bartosza Sierakowskiego i jednym Daniela Gawlika, pokonał na własnym boisku lidera z Osowca, który już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w lidze i awans do Okręgówki. Dzięki tej wygranej, Olszanka na kolejkę przed końcem sezonu, bez względu na to, czy z grupy drugiej A-klasy spadną trzy, czy cztery zespoły, zapewniła sobie utrzymanie. Korespondencyjnie walcząca z nią Unia Murów przegrała w tej samej kolejce w Ligocie i przed ostatnią serią spotkań ma 6 punktów straty do Orła.
Ciekawie było w Lewinie, gdzie spotkały się ze sobą rezerwy naszych IV-ligowych drużyn: Stali i Olimpii. Ostatnia kolejka sezonu zostanie rozegrana w najbliższą niedzielę, o g. 17.30. Na deser A-klasowych zmagań, czeka nas derbowe starcie w Przylesiu, pomiędzy tamtejszą Polonią a Orłem Olszanka.
Orzeł Olszanka – Stal Osowiec 3-0; Olimpia II Lewin Brz. – Stal II Brzeg/Kościerzyce 2:3; Popielów – Pogoń Łosiów 4:1; Brynica – Przylesie 2:0
Ostatnia kolejka (niedziela 21 czerwca, g. 17.30):
Stal II – Ligota Turawska; Przylesie – Olszanka; Pogoń Łosiów – Jełowa; Domaszowice – Olimpia II.

– KLASA „B”; GR. IV:
Strzelali, jak Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski skompletował w sobotę hat-trick w niecałe 5 minut w meczu z Gruzją. Dzień później jeszcze lepiej zabawili się piłkarze Polonii Karłowice. Co prawda jej rywale ze Stobrawy/Starych Kolni rozpoczęli niedzielne spotkanie w siódemkę, ale po kilkunastu minutach grali już w dziewiątkę, a po kwadransie mieli całą jedenastkę. Do przerwy lider z Karłowic prowadził już 7:0, lecz to był dopiero początek popisu strzeleckiego. W drugich 45. minutach karłowiczanie trafili do siatki gospodarzy jeszcze 14 razy i wygrali cały mecz 21:0! Mimo takiego wyniku trener Polonii nie był do końca zadowolony – Nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji i dlatego mam zastrzeżenia do moich zawodników. Mogliśmy wygrać znacznie wyżej – powiedział Tomasz Rabanda, trener Karłowic. Piłkarze Polonii pobili własny rekord. Nie tak dawno, bo 3 maja, pokonali w 18 kolejce rezerwy Łosiowa 20:0. W przyszłym sezonie zobaczymy ich już na arenach „serie A”.
Wyniki 23. kolejki:
Stobrawa/Stare Kolnie – Polonia Karłowice 0-21; KS Skarbimierz – Prędocin/Kruszyna 5-0; LZS Skorogoszcz – LZS Jankowice 3-0; LZS Pawłów – Pogoń II Łosiów 6-1; LZS Szydłowice – Błękitni Przecza 5-1; LZS Zwanowice – LZS Żłobizna 3-0 (walkower).
Ostatnia kolejka (niedziela 21 czerwca, g. 14.00 – z wyjątkiem meczu Jankowice – Skarbimierz, który zostanie rozegrany dzień wcześniej, w sobotę o g. 17.00):
Jankowice – KS Skarbimierz; Prędocin/Kruszyna – LZS Pawłów; Pogoń II Łosiów – LZS Szydłowice; Przecza – Stobrawa/Stare Kolnie; Kurznie – LZS Zwanowice; Żłobizna – LZS Skorogoszcz

– KLASA „B”; GR. VIII:
Aż 9 bramek padło w Kolnicy, a 7 goli w Karnkowie. Niewiele mniej trafień obejrzeli kibice w Grodkowie i Starowicach. Z grupy VIII awans wywalczył UKS Karnków.
UKS Karnków – Kopice/Więcm. 7-0; LZS Kolnica – LZS Wojsław 6-3; LZS II Starowice – Ogrodnik Chrościna Nyska 1-5; GKS II Grodków – LZS Gałążczyce 4-2; LZS Wójtowice – Alfa Żelazna 4-1; Wierzbnik – LZS Przylesie D. 1-1; LZS Łukowice – LZS Młodoszowice 1-2
Ostatnia kolejka (niedziela 21 czerwca, g. 14.00):
Ogrodnik Chrościna Nyska – Wierzbnik; Przylesie D. – LZS Łukowice; LZS Młodoszowice – UKS Karnków; Kopice/Więcm. – LZS Wójtowice; Alfa Żelazna – GKS II Grodków; LZS Gałążczyce – LZS Kolnica; LZS Wojsław – LZS II Starowice

Michał Sikorski zdobył gola i asystował przy dwóch kolejnych bramkach dla Brzegu