Koszykarki Stali Brzeg wygrywają turniej!

0

Koszykarki Stali Brzeg zwyciężyły w turnieju rozgrywanym w Kątach Wrocławskich. Brzeżanki zwyciężyły z drużyną gospodyń Maximusem Kąty Wrocławskie oraz Ekonomem Legnica.

W tym drugim przypadku zwycięstwo miało podwójne znaczenie. Podczas spotkania brzeżanek z Maximusem z trybun dochodziły głosy koszykarek z Legnicy, że „nie ma z kim grać”. Nie było lepszej motywacji dla brzeżanek, które w najlepszy z możliwych sposobów udowodniły, że są zdecydowanie lepszym zespołem.

W pierwszym meczu koszykarki Stali Brzeg podejmowały Maximus Kąty Wrocławskie. Od początku zmagań trwała bardzo wyrównana walka i żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Po pierwszej kwarcie czteroma oczkami prowadziły brzeżanki, jednak w drugiej kwarcie przewaga stopniała do ledwie dwóch punktów. Trzecia kwarta wciąż była wyrównana z minimalnym wskazaniem na brzeski team. Dopiero w ostatniej odsłonie Stalówki odskoczyły rywalkom i zwyciężyły ostatecznie ośmioma punktami.

Michał Kamieniecki o meczu z Kątami Wrocławskimi: „ – To był nasz pierwszy mecz w tym sezonie. Dodatkowo z różnych powodów nie ćwiczyliśmy w pełnym składzie, ciężko było uzbierać 10 dziewczyn a co za tym idzie organizacji ataku w zasadzie nie istniała. Zupełnie inaczej gra się na treningu „na sucho” a zupełnie inaczej na meczu przeciwko rywalkom i to było widać. Zespół z Kątów postawił nam bardzo trudne warunki, widać bardzo dobrą pracę trenera Omelana. Jeśli chodzi o nasz zespół to musieliśmy przed sezonem poczynić kilka zmian, zastąpić dwie wysokie zawodniczki z pierwszej piątki. Jak na pierwszy rzut oka wyszło bardzo dobrze. Szczegółów zdradzać nie będę ale już widzę, że idziemy w dobrą stronę.”

Po krótkiej przerwie na plac gry wyszły koszykarki z Legnicy, które na papierze miały być lepsze od Stalówek. Te jednak były bardzo zmotywowane i od samego początku narzuciły swój styl gry i wypracowały 10 oczek przewagi (21:11). W drugiej kwarcie podopieczne trenera Michała Kamienieckiego nie zamierzały zwalniać tempa i mimo zmęczenia pierwszym meczem wciąż budowały przewagę punktową. Po 20 minutach gry koszykarki Stali Brzeg prowadziły już 43:24.

Po przerwie trener Kamieniecki dał odpocząć swoim podstawowym zawodniczkom wprowadzając zmienniczki. Mimo to zespół grał wzorowo i nadal konsekwentnie. Stalówki wygrały ostatecznie 63:46 i zajęły 1. miejsce w turnieju.

Michał Kamieniecki o meczu z Ekonomem Legnica: „ – Przyznam się, że trochę obawiałem się o przygotowanie fizyczne dziewczyn bo graliśmy mecz po meczu w zasadzie bez przerwy. Na szczęście dziewczyny bardzo dobrze gospodarowały swoimi siłami. Co do samego meczu to postanowiliśmy zmienić system obrony przez co mieliśmy masę przechwytów i łatwych punktów. Moje zawodniczki na ten mecz były szczególnie zmobilizowane. Dochodziły do nas informacje odnośnie  stosunku rywalek względem naszej gry. Odpowiedzieliśmy tym czym powinniśmy: bardzo dobrą, agresywną koszykówką oraz spokojem w momentach prowokacji. Kontrolowaliśmy przebieg potkania w zasadzie od pierwszej kwarty. W ostatniej ćwiartce dałem pograć młodym dziewczynom wiec ciesze się, że wszystkie mogły tego dnia sobie pograć.”

Turniej podsumowała Karolina Kozera, kapitan Stali Brzeg:  „ – W  związku z problemami kadrowymi mieliśmy kłopoty z ustawieniem gry w ataku o ile obrona funkcjonowała w miarę okey to w ataku panował ogólny chaos. Osobiście jestem zadowolona ze swojej gry. Można powiedzieć że miałam ” dzień konia” i mi większość wychodziła. Mam nadzieję, że forma utrzyma się cały sezon i będę mogła pomóc drużynie w odnoszeniu sukcesów.”

„ – Bardzo fajnie, że wygraliśmy dwa spotkania na turnieju w Kątach. Wygrane budują atmosferę w zespole ale głównym celem tego turnieju było zgrywanie się zespołu. Szczególnie było widać brak zgrania w ataku i konstruowania akcji. Ale od tego są spotkania towarzyskie i turnieje. Do rozpoczęcia sezonu pozostał miesiąc i planujemy jeszcze zagrać 5-6 spotkań kontrolnych i jestem pewien, że do tego czasu będziemy już przygotowani do gry na najlepszym poziomie.” – podsumował trener Stalówek, Michał Kamieniecki.

Maximus Kąty Wrocławskie – KSK Stal Brzeg    57:65     (18:22, 12:10, 14:15, 13:18)

Stal: Karolina Kozera 24, Ola Błasiak 12, Iza Pinkosz 11, Lena Strojny 8, Monika Siemko 7, Kamila Kudłak 3, Honorata Pławiak 0, Wiktoria Stala 0, Ola Płuciennik 0, Żaneta Sobota 0.

KSK Stal Brzeg – Ekonom Legnica       63:46    (21:11, 22:13, 10:7, 10:15)

Stal:  Karolina Kozera 17, Monika Siemko 14, Iza Pinkosz 9, Lena Strojny 7, Ola Błasiak 5, Kamila Kudłak 4, Wiktoria Stala 3, Ola Płuciennik 2, Alicja Wierzbicka 2, Honorata Pławiak 0, Żaneta Sobota 0