Zwycięstwo Szydłowic, hat-trick stopera

0

Aż dziesięć spotkań czekano na pierwsze zwycięstwo zespołu z Szydłowic prowadzonego przez Tomasza Jaworskiego, ale to czekanie się opłacało. Piłkarze „Zrywu” popisali się okazałą wygraną aż 6:0 w meczu wyjazdowym w Łukowicach Brzeskich.

Pierwsza połowa zupełnie nie zapowiadała takiego obrotu sprawy. Obie drużyny grały jak równy z równym. Sytuacji do zdobycia bramek mieli zarówno gospodarze, ale na drodze stawał dobrze dysponowany bramkarz Szydłowic Józef Przyszlak, któremu dodatkowo sprzyjało szczęście w postaci poprzeczki i słupka. Goście zagrażali głównie za sprawą Mirosława Lecha, który miał wiele sytuacji do zdobycia gola. Bliski również bramki był Ryszard Dzwonek, ale nie doszedł do dośrodkowania. W końcu w 35 minucie meczu faulowany w polu karnym był Mirosław Lech i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł kapitan „Zrywu” Przemysław Swat i pewnie strzelił na 1:0.

Po przerwie nastąpiła prawdziwa demolka. Trener Szydłowic Tomasz Jaworski wprowadził na boisko Mariusza Kolektę, Marcina Owsiaka i Mateusza Wołoszczuka. W 55 minucie bramkę na 2:0 zdobył Dawid Moskała. Po chwili trafił ponownie Przemek Swat, który pewnie wykorzystał drugą „jedenastkę”. Drugie trafienie bo atomowej bombie od poprzeczki na 4:0 ponownie Dawid Moskała. Po genialnym dośrodkowaniu Dawida Siwieckiego główką na 5:0 podwyższył Przemysław Swat kompletując hat-tricka. Wynik meczu ustalił Dawid Siwiecki i pierwsze zwycięstwo „Zrywu” stało się faktem. Trener Tomasz Jaworski odetchnął z ulgą, bo prowadzona przez niego drużyna z meczu na mecz gra coraz lepiej, aż w końcu okazale zwyciężyła.

LZS ŁUKOWICE B. – LZS SZYDŁOWICE 0-6 (0-1)

0-1 35min. Przemysław Swat
0-2 55min. Dawid Moskała
0-3 56min. Przemysław Swat
0-4 65min. Dawid Moskała
0-5 75min. Przemysław Swat
0-6 75min. Dawid Siwiecki

LZS Łukowice B.:Eliasz Danowski (58 Arkadiusz Wczesny) – Ruben Bielecki, Jarosław Dżumało, Tomasz Górski, Paweł Kendzierski, Mateusz Kochanowski, Tomasz Lambert, Dariusz Majdaniuk, Michał Mazurkiewicz, Patryk Ołota, Radosław Zakowicz

LZS Szydłowice:Józef Przyszlak – Tomasz Abel, Łukasz Dudzik (70 Remigiusz Federenko), Ryszard Dzwonek (55 Mariusz Kolekta), Maciej Grzesiak (55 Marcin Owsiak), Mirosław Lech (55 Mateusz Wołoszczuk), Dawid Moskała, Dawid Siwiecki, Tomasz Soboń, Dawid Swat, Przemysław Swat