Nieznaczna porażka wicelidera

0

W sobotę w Krasiejowie doszło do starcia dwóch beniaminków Saltex IV ligii – miejscowego KS Krasiejów i LZS Starowice. Wiceliderowi ze Starowic nie udało się wywieźć kolejnych 3 punktów. Mimo to zespół utrzymuje wysoką 2. lokatę w tabeli, tracąc do brzeskiej Stali 14 punktów.

Zespół LZS-u Starowice atakował od pierwszej minuty narzucając gospodarzom swoje tempo gry. Jednak już w 26. minucie KS Krasiejów ustalił wynik spotkania. Strzałem z ok. 20 m po szybkiej kontrze gospodarzy popisał się Piotr Słupik. Przez resztę meczu Starowice próbowały pokonać bramkarza przeciwnika, jednak zespołowi zabrakło dokładności. Na słowa uznania zasługuje też obrona KS Krasiejów, która skutecznie przerywała akcje LZS-u, broniąc korzystnego wyniku. Drużyna gospodarzy kilkakrotnie mogła zwiększyć swój dorobek bramkowy, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. W 60. minucie żółtą kartką ukarany został zawodnik KS Krasiejów Roman Mainka.

Kolejny mecz LZS Starowice rozegra 7 listopada o godz. 13 na stadionie w Grodkowie. Zmierzy się wtedy z 14. w tabeli Skalnikiem Gracze.

LZS STAROWICE – KS KRASIEJÓW 1:0 (1:0 Piotr Słupik)

LZS Starowice: Krzysztof Wołkanowski, Grzegorz Rupental (58′ Przemysław Mykita), Grzegorz Stencel, Mateusz Kuźniecow, Maciej Sacha, Paweł Olenkiewicz, Michał Łoziński (62′ Bartłomiej Semik), Szymon Mokrzycki, Maciej Bajor (58′ Mateusz Bębas), Radosław Dembiński, Arkadiusz Półchłopek. Trener: Waldemar Sierakowski

KS Krasiejów: Bartłomiej Górecki, Roman Blozik, Tomasz Mainka, Andrzej Bonk, Sebastian Kubiciel, Rafał Gawin (57′ Roman Mainka), Mateusz Pinkawa, Piotr Słupik (72′ Paweł Wróblewski), Adam Sobota, Marek Kostka (84′ Damian Baron), Przemysław Oblicki (90′ Kamil Wręczycki). Trener: Mateusz Pinkawa