Starowice opuszczają fotel wicelidera

1

W sobotę 07.11.2015 LZS Starowice, mimo zaciętej walki ze Skalnikiem Gracze, przegrał swój trzeci mecz z rzędu.

Pierwszy cios Skalnik Gracze zadał beniaminkowi już w 11. minucie. Rzut wolny dla gości wykorzystał Piotr Ficoń, który skierował piłkę do bramki w zamieszaniu w polu bramkowym. Już cztery minuty później, Wołkanowski po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Drugiego gola dla Skalnika, po błędzie obrony zdobył Grzegorz Maryszczak. Starowice, mimo dużego zdenerwowania, próbowały odrobić straty. Jednak ich strzały były niecelne, a kontrataki przyjezdnych szybkie i niebezpieczne.
Sytuacja zmieniła się po przerwie. Dwie bramki w 65. i 83. minucie zdobył dla LZS-u Paweł Olenkiewicz. W 81. minucie rzutu karnego dla Starowic nie wykorzystał Bartłomiej Semik. Walka o decydującą bramkę toczyła się do ostatnich sekund, mimo że od 85. minuty Starowice grały w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Radosława Dembińskiego. Zwycięską bramkę dla Skalnika Gracze w doliczonym czasie gry trafił Piotr Kozłowski. Starowice do ostatniego gwizdka arbitra walczyły o chociaż 1 punkt. Mocnym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Kuźniecow, jednak uderzenie było niecelne i piłka minęła słupek.
Dwoma żółtymi kartkami w 45. i 85. minucie ukarany został Radosław Dembiński (LZS Starowice). Po jednym żółtymi kartoniku zobaczyli: Piotr Kozłowski, (80`), Karol Hornik (81`), Mateusz Fabiszewski (81`), Paweł Skorupa (87`) – wszyscy ze Skalnika Gracze.
Obecnie LZS Starowice zajmuje 3. miejsce w tabeli Saltex IV ligi, tracąc 2 punkty do wicelidera Polonii Głubczyce. A już w sobotę 14 listopada o godz. 13 beniaminek zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Prudnik.
LZS Starowice: Skalnik Gracze – 2:3 (11` Piotr Ficoń, 15` Grzegorz Maryszczak, 65`, 83` Paweł Olenkiewicz, 91` Piotr Kozłowski).
Skład:
LZS Starowice: Krzysztof Wołkanowski, Piotr Kurc (55` Grzegorz Rupental), Grzegorz Stencel, Mateusz Kuźniecow, Maciej Sacha, Paweł Olenkiewicz, Michał Łoziński (64` Mateusz Bębas), Szymon Mokrzycki (64` Bartłomiej Semik), Maciej Bajor, Radosław Dembiński, Arkadiusz Półchłopek. Trener: Waldemar Sierakowski
Skalnik Gracze: Karol Hornik, Piotr Kozłowski, Piotr Ficoń, Radosław Parada, Paweł Skorupa, Mateusz Fabiszewski, Bartosz Sierakowski (82` Zygmunt Bąk), Denis Fogel (87` Grzegorz Paciorek), Łukasz Mroziński, Mateusz Płaza (551 Dawid Płaza), Grzegorz Maryszczak (90` Janusz Fabijaniak). Trener: Grzegorz Kutyła