Najszczęśliwszy brzeski stadion. Polska vs. Serbia 5:0 [fotorelacja]

0

Srogi rewanż wzięła reprezentacja Polski w piłce Nożnej U-18 wygrywając z rówieśnikami Serbii 5:0. Do przerwy nic nie zapowiadało takiego wyniku czwartkowego spotkania. Ostatni gol padł w doliczonym czasie gry, gdy stadionowy zegar wskazywał już 90 minutę meczu.

We wtorek Serbowie wygrali w Opolu 2 – 0 będąc drużyną dużo lepszą. Dzisiejsze spotkanie dla znacznie przemeblowanej polskiej drużyny świetnie otworzył już 2 minucie napastnik Jagiellonii Białystok Przemysław Mystkowski grający z nr 9. Także ten wyróżniający się w pierwszej połowie zawodnik w 44 minucie podwyższył wynik na 2:0. Duże zainteresowanie kibiców wzbudził urodzony w Koninie, grający z nr 4, były zawodnik Lecha Poznań i Legii Warszawa, obecnie Arsenal FC Londyn – Arkadiusz Bielik.

Polska – Serbia 5 – 0 (2-0) 1-0 Mystkowski – 2., 2-0 Mystkowski – 44., 3-0 Hołownia – 57., 4-0 Wojtkowski – 65., 5-0 Handzlik – 90+2.

Polska: Brzozowski (Queens Park Rangers) – Spychała (Lech Poznań) (62. Wojdak Lech Poznań) – Dzięcioł (Pogoń Siedlce) (72. Felsch (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Bielik (Arsenal FC) – Hołownia (Legia Warszawa) (78. Pigiel Jagiellonia Białystok)) – Płacheta (RB Lipsk) – Schikowski (Borussia Moenchengladbach) (78. Urbański (Legia Warszawa) – Ostaszewski (Jagiellonia Białystok) – Pałaszewski (Śląsk Wrocław) (46. Wojtkowski (RB Lipsk) – Kaczmarczyk (Jagiellonia Białystok) (72. Handzlik (Wisła Kraków) – Mystkowski (Jagiellonia Białystok). Trener Tomasz Sokołowski.

Serbia: Ilic (90. Goranovic) – Radic, Lovre, Siskov, Dukic (63. Zlatovic) – Modic (82. Mehmedovic), Masovic (46. Cermelj), Mesarovic (46. Gojkov), Sarac (46. Birmancevic), Kukolj (46. Petrov) – Vucicevic (64. Saric). Trener Branislav Nikolic.

Sędziował Tomasz Radkiewicz (Łódź). Żółte kartki: Płacheta – Siskov. Widzów znacznie więcej niż w Opolu – około 1500, z dużą przewagą brzeskiej młodzieży.

Tekst i zdjęcia: Eugeniusz Szewczuk