FINAŁ SZACHÓW DRUŻYNOWYCH

0

21 kwietnia 2016 roku w Opolu odbył się finał wojewódzki w szachach drużynowych z udziałem 8 najlepszych drużyn z województwa opolskiego.


Powiat brzeski reprezentowała drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach (gmina Lubsza) w składzie:(na zdjęciu od lewej) Agata KOZUBOWSKA klasa IV, Dariusz DROZD V, Mateusz TYŃDZIUK IV, Szymon GŁOWACZ II, Michael NOWOROLSKA II, Jessica PAWŁUSZKO VI.

DSCN1983

Zespół zajął VII miejsce i był jedyną drużyną bez rankingu szachowego.Uczniowie chętnie grają w tę dyscyplinę sportu. Wydawać by się mogło, że jest to dyscyplina dla ludzi starszych, poważniejszych, a tu największe zainteresowanie nią jest w klasach najmłodszych.
Gra w szachy jest tą dyscypliną sportu, która kształtuje ważne cechy osobowościowe – odpowiedzialność, koncentrację, odwagę, intuicję a przede wszystkim zwiększa też umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia.

Szkoła od 1 września będzie realizować projekt edukacyjny Ogólnopolskiego Związku Szachowego o nazwie „Edukacja przez szachy w szkole”. Mamy nadzieję, że jeszcze większa ilość uczniów “połknie” szachowego bakcyla i w następnym roku ponownie staniemy do walki o mistrzostwo województwa.

Andrzej Jędrzejko