Aktywna majówka zawodników AMK Grodków

0

Zawodnicy AMK Grodków podczas majowego weekendu brali udział w dwóch imprezach motocrossowych. Pierwszą z nich był Puchar Polski w Lidzbarku Warmińskim, drugą zaś Cross Cuntry w Głuchołazach.

1. maja 2016 r. w zawodach Pucharu Polski w Lidzbarku Warmińskim udział wzięło czterech zawodników z Grodkowa. W klasyfikacji końcowej najwyżej uplasował się Andrzej Seremet, który zajął 8. miejsce. 14. miejsce w klasie MX2J wywalczył Mateusz Chowaniec, w klasie MX2 z kolei – 22. pozycję zajął Radek Osypowicz (z powodu kontuzji). W klasie Masters zaś na 33. miejscu znalazł się Grzegorz Dziekan.

Warto wspomnieć, że grodkowski klub jako jedyny reprezentował województwo opolskie w zawodach odbywających się na drugim końcu Polski. Sam spiker zawodów nie szczędził ciepłych słów na temat AMK Grodków.

Kolejne zawody, w których uczestniczyli zawodnicy z Grodkowa odbyły się 3. maja 2016 r. w Głuchołazach. W tamtejszym Cross Country w klasie Senior 1 na 6. miejsce zajął Patryk Dziasek; 8. zaś – Radek Osypowicz, natomiast miejsce 13. – Mateusz Chowaniec. W zawodach wziął udział także debiutant w klasie Senior 2 – Radosław Chowaniec, dla którego celem było samo ukończenie tak morderczego rajdu.

Zarząd klubu składa wielkie podziękowania dla coraz większej i bardziej widocznej grupy kibiców AMK. Następna eliminacja Cross Country odbędzie się w pierwszych dniach czerwca w Prudniku, na które w imieniu grodkowskiego klubu serdecznie zapraszamy.