Kacper Wodiany zdobywcą Pucharu Polski w Taekwon-do.

0

W dniach 7-9 marca, w Ciechanowie, odbył się Puchar Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Taekwon-do I.T.F. Organizatorem był Klub Matsogi Ciechanów i Polski Związek Taekwon-do.

Celem zawodów było wyłonienie szerokiej kadry narodowej seniorów i juniorów przed Mistrzostwami Europy w Riccione we Włoszech oraz wyłonienie pierwszych ośmiu finalistów w każdej konkurencji do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców.
Turniej miał więc bardzo mocną i liczną obsadę – startowało w nim 267 zawodników i zawodniczek z 36 klubów.
Wiele pojedynków miało bardzo dynamiczny charakter. Klub „Centrum Taekwon-do I.T.F.” z Wrocławia reprezentowało trzech zawodników, trenujących w filii klubu w Brzegu w Zespole Szkół Ekonomicznych: Kacper Wodiany, Dorian Kondrajczak i Jan Jaracz.
Nasz najbardziej utytułowany zawodnik Kacper Wodiany, aktualny Mistrz Świata, zgodnie z oczekiwaniem nie zawiódł i w bardzo dobrym stylu zdobył Puchar Polski Juniorów, zajmując pierwsze miejsce w konkurencji indywidualnych walk mężczyzn, w kategorii wagowej do 75 kg.
Dorian Kondrajczak, będący jeszcze juniorem młodszym, wystartował w kategorii wiekowej juniora w konkurencji indywidualnych walk mężczyzn w wadze do 62 kg . Dorian pierwszą walkę wygrał, w następnej uległ zwycięzcy kategorii, zawodnikowi z Gdańska. W pojedynkach repasażowych radził sobie nadzwyczaj dobrze, wygrał trzy walki, w czwartej doznał kontuzji kolana i ostatecznie zajął siódmą pozycję. Po długiej przerwie do startów w zawodach powrócił Jan Jaracz. Rywalizował w kategorii seniorów w wadze powyżej 85 kg. Niestety, tych zawodów nie może zaliczyć do udanych, gdyż przegrał pierwszą swoją walkę, a w repasażu uległ zawodnikowi z Dragona Janów.

D. Kondrajczak w akcji ( w kasku czerwonym)