Dwa duety z Oławy spotkały się w finale III turnieju siatkówki plażowej Beach BALS. Zwyciężyli Wojciech Zakonek i Dawid Kordysz, którzy mają już zapewniony udział w Final Four. Drugie miejsce zajęli Leszek Mazur i Jakub Januszkiewicz, a trzecie miejscowy zespół Robert Banasiuk i Łukasz Stawierski.
W trzecim turnieju wzięło udział 9 ekip. Przed nami jeszcze jeden turniej eliminacyjny, po którym zostanie wyłoniona najlepsza czwórka, która w Final Four rozstrzygnie o tym, kto wygra edycję 2016. Kolejny turniej odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 11.00.
Wyniki:
Eliminacje o udział w turnieju
Leszek Mazur, Jakub Januszkiewicz – Mateusz Kasiuba, Andrzej Kopij 15:6
Drabinka wygranych
I runda
Wojciech Zakonek, Dawid Kordysz – Leszek Mazur, Jakub Januszkiewicz 15:12
Jakub Widziak, Kornel Trzeciak – Janusz Szmuc, Michał Malinowski 15:13
Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Łukasz Gał, Przemysław Popowski 15:5
Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak – Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 7:15
II runda
Wojciech Zakonek, Dawid Kordysz – Jakub Widziak, Kornel Trzeciak 15:5
Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 14:16
Drabinka przegranych
I runda
(przegrani zajmują miejsca 7-8)
Janusz Szmuc, Michał Malinowski – Leszek Mazur, Jakub Januszkiewicz 6:15
Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak – Łukasz Gał, Przemysław Popowski 15:2
II runda
(przegrani zajmują miejsca 5-6)
Jakub Widziak, Kornel Trzeciak – Leszek Mazur, Jakub Januszkiewicz 4:15
Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak 15:7
Półfinały
Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski – Leszek Mazur, Jakub Januszkiewicz 16:21
Wojciech Zakonek, Dawid Kordysz – Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep 21:13
Mecz o 3. miejsce
Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski – Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep 21:16
Finał
Leszek Mazur, Jakub Januszkiewicz – Wojciech Zakonek, Dawid Kordysz 17:21
Kolejność III turnieju
- Wojciech Zakonek, Dawid Kordysz 30 pkt.
- Leszek Mazur, Jakub Januszkiewicz 24
- Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 21
- Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep 18
- Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak 16
- Jakub Widziak, Kornel Trzeciak 14
- Janusz Szmuc, Michał Malinowski 12
- Łukasz Gał, Przemysław Popowski 10
- Mateusz Kasiuba, Andrzej Kopij 8
Klasyfikacja Grand Prix po III turnieju
- Wojciech Zakonek, Dawid Kordysz, Kamil Waliszewski 90 pkt.
- Robert Banasiuk, Łukasz Stawierski 66
- Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep, Tomasz Makarewicz 54
- Janusz Szmuc, Michał Malinowski 42
- Jakub Widziak, Kornel Trzeciak 39
- Wojciech Okonkowski, Łukasz Gał, Przemysław Popowski 30
- Daniel Szeliga, Paweł Włodek 26
- Tomasz Gabruk, Krystian Wietrzyński 26
- Leszek Mazur, Jakub Januszkiewicz 24
10 Przemysław Kiełtyka, Dariusz Lech, Magdalena Kiełtyka 22
- Krzysztof Pilawa, Piotr Piechota 21
- Paweł Sozański, Łukasz Sinkowski, Wojciech Jędrzejak 21
- Grzegorz Podgajny, Wojciech Nowicki 8
- Mateusz Kasiuba, Andrzej Kopij 8