Aplikacje z Androida na komputerze z Windowsem? Teraz to możliwe!

0
Windows 10 Twój smartfon

Windows 10 ma wbudowaną aplikację Twój smartfon. Pozwala ona zintegrować nasze urządzenie z Androidem bądź iOS w celu odpisywania na SMS-y oraz przeglądania zdjęć z poziomu PC. Teraz funkcjonalność tej aplikacji się rozszerza – możemy odpalić aplikacje z Androida na komputerze, ale pod pewnym warunkiem.

Na razie tylko dla niektórych

Aktualnie wiadomość ta ucieszy posiadaczy nowszych smartfonów Samsung oraz nieliczne grono użytkowników smartfonu Microsoft z dwoma ekranami – Surface Duo. Użytkowników tego drugiego urządzenia na świecie nie ma jednak zbyt wielu, dlatego głównie Samsungowcy się ucieszą. Po sparowaniu naszego smartfonu z Windowsem 10, możemy korzystać ze wszystkich aplikacji, które posiadamy na urządzeniu przenośnym. Możemy je nawet przypinać do Menu Start, by mieć do nich łatwy i szybki dostęp. Świetna sprawa!

Twój smartfon aplikacje Android

Do czego to może być przydatne? Przykładowo do korzystania z aplikacji bankowych. Nie da się ukryć, że korzystanie z nich jest znacznie łatwiejsze i bardziej intuicyjne w porównaniu do wersji przeglądarkowej. Dodatkowo, w ten sposób możemy wygenerować kod BLIK lub zrobić przelew na telefon. Zapewne słyszeliście o urządzeniach należących do elementów wyposażenia smart home. Mam tu na myśli chociażby inteligentne żarówki czy nawet smart czajnik. W domu posiadam wcześniej wspomnianą żarówkę marki Xiaomi, którą, niestety, z poziomu komputera nie mogę sterować w żaden sposób. Dzięki temu rozwiązaniu to jednak się zmieni (no ale dopiero, gdy wprowadzą obsługę urządzeń szerszego grona producentów). Generalnie będzie można odpalać teraz apki, które nie mają swoich desktopowych odpowiedników. Według mnie, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Czekam na wprowadzenie obsługi smartfonów od innych firm. Sprawdziliście już możliwości, jakie daje ta funckja? A może wy również czekacie na dodanie wsparcia dla Waszego smartfona?