Nowa, ciekawa funkcja w ustawieniach Facebooka

0
Facebook logo

W ustawieniach Facebooka odnaleziono bardzo ciekawą opcję. Chodzi tu o Facebook Pay, czyli, jak sama nazwa wskazuje, funkcję odpowiedzialną za płatności. Jak ma to działać i do czego to będzie służyło?

Facebook Pay

Jest to funkcja, która już od jakiegoś czasu była zapowiadana. Facebook chce wprowadzić w życie swoją opcję płatności. Każdy z nas może już odnaleźć tę zakładkę w ustawieniach, zarówno na starym wyglądzie, jak i nowym. Facebook Pay ma umożliwić przelewanie pieniędzy drugiej osobie za pośrednictwem Messengera, ich komunikatora. Oprócz tego, w ten sposób zapłacimy za rzeczy, które chcemy zakupić poprzez Facebook Marketplace.

Facebook Pay

Jak widzicie na załączonym zrzucie ekranowym, środki będziemy mogli doładować poprzez podpiętą kartę płatniczą lub też za pośrednictwem serwisu PayPal. Facebook Pay nie jest jednak aktywne jeszcze w naszym kraju. Aktualnie tylko w USA funkcja ta zaczęła działać i tam ludzie mogą już ją testować. Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie, będziemy mogli szybko przelać naszym znajomym pieniądze. Z drugiej strony, widzę tutaj też potencjalne niebezpieczeństwo. Może się okazać, że teraz będzie jeszcze więcej prób wyłudzenia pieniędzy przez osoby, które włamały się komuś na konto. Myślę, że każdy z nas słyszał o takich incydentach z wykorzystaniem kodu BLIK. Rzekomo nasz znajomy prosił nas o pożyczenie jakiejś sumy, którą miał wypłacić sobie w bankomacie kodem wygenerowanym przez BLIK. Tak naprawdę po drugiej stronie stała zupełnie nieznana nam osoba. Trzeba będzie zatem być czujnym, by nie paść ofiarą takiego oszusta. Jestem bardzo ciekaw tego, kiedy my, Polacy, będziemy mogli już z tego korzystać.