Google Street View z nową funkcją!

0
Google Street View

Myślę, że chyba każdy dobrze zna Google Street View. To właśnie ta opcja Maps Google pozwala nam wirtualnie zwiedzać jakąś okolicę. Amerykański gigant wprowadza nową funkcję do tej usługi!

Google wprowadza nową funkcję do Google Street View. Dzięki niej, będziemy mogli sami przedstawić innym jakąś okolicę. Jak to ma działać? Czy będzie potrzebny do tego specjalny sprzęt? Już spieszę z wyjaśnieniami. Otrzymamy możliwość tworzenia samemu Street View przy pomocy po prostu zdjęć łączonych, które są dostępne na Androidzie. Nie potrzebujemy żadnych specjalnych sprzętów do tego, takich jak kamera 360°. Wystarczy do tego po prostu nasz smartfon z Androidem i wsparciem dla ARCore. Następnie zaawansowane algorytmy odpowiednio wszystko przerobi tak, by powstało z tego pełnoprawne Street View.

Google Street View

Właśnie w ten sposób damy możliwość innym poznania danej okolicy lub wirtualnego zwiedzania jakiegoś miejsca. Uważam, że to bardzo dobra zmiana, która pozytywnie wpłynie na rozwijanie się tej funkcji Map Google. Street View potrafi nieraz ułatwić nam życie, a dzięki pomocy społeczności pojawi się tam więcej miejsc. Ze względu na wykorzystanie do tego łączonych zdjęć, jako pierwsze otrzymają to takie państwa jak Nigeria, Indonezja, Kostaryka, a także miasta – Nowy Jork, Toronto oraz Austin. To właśnie tam, jeszcze w wersji beta, dostępna jest ta funkcja, niezbędna do dodawania samemu zawartości do Street View. Nie wiadomo, kiedy będzie to dostępne dla szerszego grona użytkowników.