Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Janów na wycieczce

0

Dnia  12 sierpnia 2017 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Janów zorganizowało wycieczkę dla mieszkańców wsi. Wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Olszanka w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2017 roku zadania publicznego w formie wspierania zadania w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.


Za główny punkt tegorocznego wyjazdu wybrali Karkonosze.

Według ustalonego wcześniej planu jako pierwszą atrakcję odwiedzili ruiny Zamku Chojnik. Droga do celu była długa, kręta i stroma, ale krajobraz u celu rekompensował wszelkie zmęczenie oraz bolące nogi.  Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach nieopodal  Szklarskiej Poręby. Wejście tam pozwoliło wszystkim wycieczkowiczom od środka poznać procesy wytwarzania szkła. Ta atrakcja przysparzała turystom wiele emocji. Kolejną i jednocześnie ostatnią przygodą tamtego dnia było wejście na wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższym progiem rzecznym w polskich Sudetach, mając wysokość 27 metrów. Tym razem również nie obyło się bez zachwytu uczestników wycieczki.

Po wszystkim zmęczeni turyści szczęśliwie wrócili do swojej miejscowości.

Organizatorzy oraz wszyscy wycieczkowicze pragną serdecznie podziękować Panu: Tymoteuszowi Drebschokowi  za przewodnictwo i podzielenie się swoją wiedzą ze wszystkimi uczestnikami wycieczki