Natalia Bajor zagrała w turnieju ITTF Challenge Polish Open

0

W dniach 16-20 września we Władysławowie rozegrano turniej ITTF Challenge Polish Open w tenisie stołowym. W prestiżowych zawodach wzięły udział 133 tenisistki stołowe z całego świata, m.in z Chin, Korei i Japonii. Natalia Bajor jako jedyna z Polek dotarła do 1/8 finału w grze pojedynczej. Brzeżanka zagrała także w ćwierćfinale gry podwójnej.

Oto wyniki Natalii (rozstawiona z nr 23):
Gra pojedyncza:
Turniej główny – 1/32 finału: Natalia Bajor – Tatiana Kukulkova (Słowacja) – 4-2 (6,9,9,-10,-9,8).
1/16 finału: N. Bajor – Kim Vermass (Holandia) – 4-0 (8,6,10,9).
1/8 finału: N. Bajor – Zhuojia He (Chiny) – 0-4 ( -7,-5-7,-8).

Warto dodać, że zawodniczka z Chin notowana jest na 14. miejscu w rankingu światowym, a Natalia zajmuje w tym rankingu 99. miejsce.

Wyniki gry podwójnej:
Turniej główny – 1/8 finału: Natalia Bajor/Katarzyna Grzybowska Franc – Tatiana Kukulkova/Natalia Grigelova (Słowacja) – 3-2 (-9,-8,6,10.6).
– 1/4 finału: N.Bajor /Katarzyna Grzybowska/Franc – Sigi Wentylator/Qiang Zhang (Chiny) – 1-3 (-4,9,-4,-9).

W turnieju ITTF Challenge Polish Open dobrze wypadli nasi tenisiści stołowi. W grze podwójnej Samuel Kulczycki/ Maciej Kubik zajęli 2. miejsce, z kolei Jakub Dyjas/Daniel Górak 3.

Ponadto, S. Kulczycki uplasował się na 3. miejscu w kategorii U-21. W finale mężczyzn Marek Badowski przegrał 1-4 z Yingbin Xu (Chiny), a w finale pań Zhuojia He (pogromczyni N. Bajor) pokonała 4-1 Yi Chen – obie z Chin.