Georgianum – Święto Brzeskiej Młodzieży

0
Reklama

W dniu 31 maja br. na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyło się już po raz kolejny Święto Brzeskiej Młodzieży – GEORGIANUM. Nazwa tego święta związana jest z dniem imienin patrona Zespołu Szkół Budowlanych – Księcia Jerzego II Piasta. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem uczniów – Seweryna Mańkowskiego oraz Kamili Głowackiej, przebranych za parę książęcą – Księcia Jerzego II oraz jego małżonkę Barbarę. Towarzyszyła im oczywiście cała świta dworska. Nieodłącznym elementem tej imprezy są zawsze wielkie emocje, radość i śmiech oraz cenne nagrody za różnego rodzaju konkursy.
W konkursie pn. „Książę Jerzy II Piast naszym patronem” organizowanym dla klas pierwszych , nagrody książkowe z rąk samego Księcia Jerzego II Piasta otrzymali: Wioletta Kołakowska, Karolina Kompanicka oraz Michał Tula. Konkurs w dziedzinie „Sportowy układ taneczny” – I miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, za „Strój renesansowy lub barokowy” I miejsce otrzymało Liceum Ogólnokształcące z Grodkowa, w kategorii „Strzelanie z łuku” I miejsce zajął Zespół Szkół Rolniczych w Żłobiżnie, tytuł króla kurkowego otrzymał Piotr Błudzień, w kategorii „Skakanka” I miejsce zajął Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu, „Minilista przebojów” – I miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu, w kategorii „Rysuanek – zamek i jego otoczenie” I miejsce grupowe – Zespół Szkół Budowlanych, indywidualnie Daria Wirga z ZSB.
W łącznej klasyfikacji  po podsumowaniu wyników wszystkich konkursów I miejsce zdobył Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu – organizator uroczystości, otrzymując  ufundowany przez starostę powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego – aparat fotograficzny. II miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych nr 1w Brzegu – fundatorem nagrody dla tej szkoły był burmistrz miasta Brzeg Wojciech Huczyński, III miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z Grodkowa, które otrzymało  odtwarzacz mp3 ufundowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną w Brzegu.

Małgorzata Stanowska
Wydział Promocji
i Inicjatyw Gospodarczych
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA