Wyruszyli na rowerach do Lwowa. W tym roku chcą łamać stereotypy o Ukraińcach

0

Wolontariusze Fundacji „Uskrzydleni” w ubiegłych latach organizowali charytatywne rajdy rowerowe z Brzegu nad polskie morze i na Mazury. Celem podróży tegorocznego rajdu rowerowego jest Lwów. Do pokonania mają ok. 600 km – wystartowali dziś (6 lipca) spod brzeskiego ratusza.


– W tym roku obraliśmy inny kierunek i zmieniliśmy charakter rajdu. Chcemy łamać stereotypy o obywatelach Ukrainy i pokazać inną stronę tego państwa. Będzie to dla nas także przygoda. Każdy z uczestników rajdu chciałby również przełamać własne słabości – tłumaczy Przemysław Wysocki Prezes Zarządu Fundacji Uskrzydleni.

Dziewięciu śmiałków, głównie uczniów i studentów z powiatu brzeskiego, ma do pokonania  ok. 600 km. Planują dotrzeć do Lwowa w środę, a więc codziennie przejadą na rowerach ponad 100 kilometrów.

– Nasza grupa liczy 9 osób, głównie jest to młodzież szkolna i studenci. Wyprawa jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Brzegu, w ramach projektu „Rowerem na Kresy”. Otrzymaliśmy 5 tys. złotych, a resztę finansowania rajdu rowerowego pokryjemy własnym sumptem. Dziękujemy również parafiom i szkołom, które nieodpłatnie przygotują nam noclegi na trasie naszej podróży, np. w Krakowie jedna z restauracji zapewni nam nawet kolację i śniadanie – mówi Przemysła Wysocki.

Dodajmy, że na fanpageu Fundacji „Uskrzydleni” zostaną niebawem przeprowadzone licytacje m.in. voucherów na siłownie, czy rowerowe ładowarki do telefonów. Zebrane pieniądze pomogą wolontariuszom zrealizować kolejne zadania.