Stowarzyszenie Przyjaznych Brzezinie „Kamień” wspiera lokalną młodzież w projekcie. Trwa zbiórka głosów

0

Młodzież z Brzeziny rozpoczęła walkę o dofinansowanie projektu pn. „Gdy wspólnie działamy, miejscówkę stawiamy”. To przedsięwzięcie młodych i ambitnych osób, które chcą spełnić marzenia i zainwestować w swoją przyszłość.


Celem projektu jest stworzenie nowego miejsca spotkań dla mieszkańców Brzeziny poprzez zakup, montaż i wyposażenie pomieszczenia modułowego składającego się z 3 kontenerów. Inicjatorem akcji jest 10-osobowa grupa, która deklaruje chęć administrowania tym obiektem pod okiem dorosłego opiekuna. Mieszkańcy będą w tym miejscu spędzać swój wolny czas oraz rozwijać swoje zainteresowania.

– Dotychczas młodzi ludzie starali się przekonać do projektu mieszkańców Brzeziny oraz prosili o wsparcie przedsięwzięcia i udział w głosowaniu. W najbliższych planach są także spotkania z przedstawicielami gminnych i powiatowych władz. Inicjatorzy pomysłu także biorą aktywny udział w środowisku medialnym (m.in. filmy promocyjne projektu). Choć konkurs, w którym uczestniczą ambitni młodzi ludzie nosi nazwę „Lokalni Herosi”, do sukcesu potrzebne są głosy nie tylko mieszkańców Brzeziny, Skarbimierza, czy Brzegu. Liczą się głosy całej Polski – informują koordynatorzy akcji.

Pomysł odnośnie projektu „Gdy wspólnie działamy, miejscówkę stawiamy” nie był przypadkowy. Jest on efektem kończącego się właśnie 7-miesięcznego innego projektu pn. „Bez Was nie ma Nas, Bez Nas nie ma Was”. Jego celem z kolei było przekonanie mieszkańców, że takie miejsce wspólnej integracji i rozwoju jest w Brzezinie potrzebne.

Wówczas jednym z pierwszych działań była organizacja spotkania z mieszkańcami kafejki obywatelskiej (Brzezina Café), podczas którego przeprowadzono ankietę.

Uczestnicy projektu pytali w niej m.in. o to, jak postrzegają  młodych ludzi, czy uważają, że w Brzezinie potrzebne jest nowe miejsce spotkań oraz czy mieszkańcy poparliby ten pomysł. Pytano także o sugestie, gdzie mogłoby takie miejsce powstać.

Młodzież, przy współpracy z architektami, inżynierem i koordynatorem stworzyła budżet inwestycji i złożyła wniosek w konkursie grantowym „Lokalnych Herosów” na 100.000,00 zł. Aby móc pozyskać dofinansowanie i spełnić marzenia, potrzeba dużej ilości głosów oddanych na projekt Brzeziny. Walka o głosy osób z całej Polski rozpoczęła się 15 sierpnia i potrwa do 14 października 2018 roku.

Warto dodać, że jest to jedyny projekt w województwie opolskim, który walczy o dotację w kategorii finansowej do 100.000 zł. Aktualnie koncepcja ma najwięcej punktów spośród 32 projektów zgłoszonych we wszystkich kategoriach finansowych w całym województwie.

Głosować może każdy, wystarczy wejść na stronę internetową i kliknąć „głosuj” – można oddawać je codziennie na stronie internetowej:
www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/gdy-wspolnie-dzialamy-miejscowke-stawiamy/

W głosowaniu można dodatkowo wziąć udział przy użyciu paragonów ze sklepu, który jest partnerem młodzieży w konkursie (P.P.H.U.SMAK Grażyna Sawicka, ul. Jagiełły 21 w Brzegu): paragon do 15 zł daje łącznie dodatkowo 5 głosów, a paragon powyżej 15 zł daje łącznie dodatkowo 10 głosów.

Więcej szczegółów o inicjatywie oraz głosowaniu znajdziemy na fanpage’u projektu, stronie akcji „Lokalni Herosi”, a także na stronie Stowarzyszenia Pomocy Brzezinie „Kamień”. www.facebook.com/Bez-Was-nie-ma-Nas-Bez-Nas-nie-ma-Was-1971446773066819
www.herosiprzedsiebiorczosci.pl
www.facebook.com/StowarzyszenieKamien

Anna Wendlińska