Wolontariusze kolejny raz przekazali sprzęt medyczny dla szpitala w Brzegu

0
fot. materiały prasowe

To nie pierwsza i nie ostatnia taka akcja brzeskich wolontariuszy. Przedstawiciele stowarzyszenia „TAMA” oraz fundacji „Rozwój” i „Centrum Aktywnego Wsparcia”, przekazali w ubiegłym tygodniu (6. czerwca) sprzęt rehabilitacyjny dla szpitala w Brzegu. Tym razem darowizna powędrowała bezpośrednio do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy BCM.


– Wspólnymi siłami cyklicznie organizujemy charytatywne imprezy, m.in. Bieg Piastów Śląskich. Ostatnio udało się nam przygotować koncert zespołu „Ignacy i Przyjaciele” w restauracji 3 Życzenia. Dzięki takim wydarzeniom, ale przede wszystkim ludziom, którzy biorą w nich udział, możemy zebrać pieniądze i doposażać oddziały brzeskiego szpitalamówi Magdalena Młodzianowska ze Stowarzyszenia Abstynenta „TAMA”.

W tym roku społecznicy zakupili specjalistyczny stół rehabilitacyjny do masażu, dwa wózki inwalidzkie oraz komplet mat do przenoszenia pacjentów. Sprzęt zasilił Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Brzeskim Centrum Medycznym.

– W imieniu moich przyjaciół z „TAMY” oraz fundacji „Rozwój” i „Centrum Aktywnego Wsparcia”, chcę podziękować wszystkim osobom, które angażują się w nasze akcje charytatywne. Bez darczyńców i wolontariuszy te inicjatywy nie powiodłyby się. Dziękujemy również samorządowcom na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i miejskim. Pamiętam, że np. Radni Brzegu własnoręcznie malowali porcelanowe słoniki, abyśmy mogli je później zlicytować. Za każdym razem trafiamy na miłe gesty, a to także nas samych motywuje do dalszego działania na rzecz pacjentów szpitala – mówi Marek Kołkowski z Fundacji „Rozwój”.

Warto dodać, że w 2017 i 2018 roku wolontariusze przekazali dla BCM, m.in.: kardiomonitor, pompę infuzyjną, pulsoksymetr i łózka polowe dla rodziców (Oddział Dziecięcy), wózek transportowo-kąpielowy (Oddział Rehabilitacji Neurologicznej), fotele masujące dla matek (Oddział Noworodków).