5 powodów, dla których warto kupić nawilżacz powietrza

0
Artykuł sponsorowany

Nawilżanie powietrza jest bardzo ważną rzeczą zwłaszcza, jeżeli chodzi o nasze zdrowie. Żyjemy dzisiaj w czasach, gdzie na co dzień otaczamy się wieloma urządzeniami elektronicznymi, a także pracujemy w małych, często zamkniętych i zadymionych pomieszczeniach. W przypadku przebywania w takich miejscach niezbędny będzie nawilżacz powietrza! Dlaczego jeszcze warto będzie zainwestować w któryś z dostępnych na rynku? Dowiesz się z poniższego artykułu!


Po co nawilżacz powietrza?

1. Suche powietrze źle na nas wpływa

Liczne obserwacje wskazują na to, że jakość powietrza – zwłaszcza w sezonie grzewczym – potrafi spaść nawet o… połowę. Kiedy powietrze nie jest stale nawilżane, może przełożyć się to następnie na złe samopoczucie człowieka oraz na to, że zwyczajnie będzie nam się źle spało. Poza tym, brak nawilżania powietrza może sprawić, że będziemy bardziej apatyczni, ospali i rozbici.

Właśnie dlatego warto zdecydować się na nawilżacz powietrza, np. ultradźwiękowy czy też parowe nawilżacze – posiadają bardzo dobre opinie konsumentów na rynku, gdyż nie potrzebują one do działania energii elektrycznej. Gromadzi się w nich woda, która jest podgrzewana i wyrzucana w powietrze w postaci ciepłej mgiełki. Trzeba zwrócić również uwagę na filtry, jakie dany nawilżacz posiada. Warto pamiętać też o tym, że dzięki naturalnemu procesowi parowania wody i zwiększeniu wilgotności powietrza zwyczajnie lepiej będzie się nam… oddychało!

2. Problemy ze zdrowiem, wynikające z braku nawilżacza

Jeżeli powietrze nie jest odpowiednio nawilżone, może nas „dopaść”:
– pierzchnięcie ust,
– pieczenie oczu,
– ból głowy,
– wysuszenie śluzówki gardła i nosa.

Bardzo często czepiają się nas wówczas różne infekcje, jak katar czy przeziębienie, a także kłopoty z bolącym gardłem. Wówczas pojawia się już ryzyko – przesuszona śluzówka przestaje ochraniać przed wszechobecnym pyłem, a stąd już krótka droga do… zakażenia się bakteriami czy wirusami. Jeżeli chcesz uchronić się od kasłania, nawilżacz powietrza może okazać się rozsądnym rozwiązaniem na kaszel – również dla dziecka. O innych metodach walki z kaszlem przeczytasz tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/domowe-sposoby-na-kaszel-3-tradycyjne-i-skuteczne-metody/

Nawilżacz powietrza – dlaczego warto zainwestować?

3. Sucha skóra, suche włosy

Pamiętaj, że kłopoty z suchym powietrzem wpłynąć mogą również na przesuszenie się skóry i na to, że może stać się ona szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Również kondycja włosów będzie niezbyt dobra zwłaszcza, że suche powietrze prowadzi do ich… przesuszania się. Właśnie dlatego konieczny może okazać się nawilżacz powietrza, zwłaszcza ultradźwiękowy – wytwarza on bowiem ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki i tworzą wodną mgiełkę.

Ważne, by taki sprzęt wyposażony był zarówno w dobre filtry rozszerzające zakres działania urządzenia, jak i jonizator. To koniecznie szczególnie w pomieszczeniach, gdzie postawiony jest sprzęt elektroniczny. Dlaczego? Otóż, elektronika produkuje dodatnie jony, jakie zwiększają podatność na infekcje. Zjonizowane nawilżaczem powietrze naładuje się ujemnie, a więc organizm szybciej będzie się regenerował!

4. Negatywne skutki spadku wilgotności powietrza

Oprócz wyżej wymienionych dolegliwości, może pojawić się również wiele innych. Często brak odpowiedniego nawilżenia wiąże się z bólem głowy, zatokami, brakiem koncentracji czy innymi dolegliwościami. Ludzie zaczynają częściej narzekać nie tylko na kaszel, ale też trudności w oddychaniu. Również gardło staje się wysuszone, zwłaszcza u dzieci. Warto będzie zainwestować w nawilżacz powietrza dla dziecka, aby zmniejszyć problemy z przesuszonymi drogami oddechowymi. O innych sposobach na ból gardła przeczytasz tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/domowe-sposoby-na-bol-gardla-3-tradycyjne-i-skuteczne-metody/

Tam, gdzie jest suche powietrze, unosi się również kurz. Drobinki i alergeny szybko przedostają się do układu oddechowego, wywołując kaszel lub katar. Opinie użytkowników wskazują na to, że parowe nawilżacze potrafią świetnie poradzić sobie z owym problemem!

Może warto więc się na niego… zdecydować?

5. Zwierzęta domowe i rośliny

Nie zapomnij też o tym, że na złe nawilżenie narzekać będą nie tylko alergicy! Również zwierzęta domowe czy rośliny poczują się znacznie lepiej, jeżeli przywrócimy w mieszkaniu odpowiedni poziom nawilżenia.

Optymalna wilgotność powinna wynosić między 40 a 60%. Jeżeli spadnie poniżej owych wartości zarówno człowiek, jak i zwierzę czy niemal każda roślina dość mocno i szybko odczuje negatywne skutki takiego stanu.