„Działajmy nie zapominajmy” – ankieta dla mieszkańców Gminy Lewin Brzeski

0

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lewinie Brzeskim z Inicjatywą Obywatelską opublikował ankietę skierowaną do mieszkańców gminy. Dzięki zebranym danym instytucja będzie mogła lepiej wykonywać działania dla osób zamieszkujących gminę – zwłaszcza w zakresie opieki i rehabilitacji, czy aktywizacji seniorów chorujących na demencję i Alzheimera.


Różne źródła podają, że około 10% osób po 65. roku życia choruje na demencję i Alzheimera. W przypadku tych jednostek chorobowych najważniejsza jest profilaktyka i wczesna diagnostyka, które mogą złagodzić przebieg choroby i zadbać o jakość życia chorego i najbliższych.

Z troską o naszych najbliższych zapraszamy do udziału w bezpłatnej i ankiecie. Dzięki zebranym danym będziemy mogli dla mieszkańców naszej gminy podjąć inicjatywę wsparcia, zajęć rehabilitacyjnych, aktywizujących seniorów, a także programu dziennej opieki dla osób tego wymagających. Im więcej wypełnionych ankiet przez seniorów i rodziny tym więcej możemy zdziałać. Dziękujemy za wypełnienie. – czytamy w komunikacie Ośrodka Pomocy Społecznej.

Link do anonimowej ankiety znajduje się na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej: http://mgopslewin.naszops.pl/ oraz na stronie lewińskiego magistratu: http://lewin-brzeski.pl. Ankiety w formie papierowej wypełniać można w Ośrodkach Zdrowia na terenie gminy Lewin Brzeski oraz w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej.