Koncert brzeskich piłkarzy

0

Brzescy piłkarze zagrali wręcz koncertowo w meczu wyjazdowym ze Śląskiem Łubniany, gdzie wygrali 4:2. Śląsk przed meczem z BTP stracił u siebie tylko jedną bramkę, co oznaczało, że podopiecznym Janusza Dziury będzie niezwykle trudno o punkty na tym trudnym terenie. Brzescy piłkarze zagrali wręcz koncertowo w meczu wyjazdowym ze Śląskiem Łubniany, gdzie wygrali 4:2. Śląsk przed meczem z BTP stracił u siebie tylko jedną bramkę, co oznaczało, że podopiecznym Janusza Dziury będzie niezwykle trudno o punkty na tym trudnym terenie. Brzeżanie jednak od pierwszych minut zaczęli nadawać ton grze i już w 5. minucie było 1:0 dla brzeskiego zespołu. Akcję wyprowadził Paweł Boczarski, który podał do Tomasza Rabandy, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kapitan BTP jednak nie strzelał, tylko podał do lepiej ustawionego Tomasza Raczyńskiego, który tylko dopełnił formalności. W 28. minucie było już 2:0, a bramkę która była ozdobą całego meczu zdobył Paweł Boczarski. Młody brzeżanin popisał się ładnym strzałem z ponad 20 metrów w okienko bramki Śląska. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 2;1, bowiem kilka minut przed jej zakończeniem po nieudanej akcji bramkowej Tomasza Szczupakowskiego, goście nadziali się na kontratak, który zakończył się bramką.
Po przerwie jednak brzeżanie szybko pokazali kto jest tego dnia lepszym zespołem. Paweł Boczarski po dobrym zagraniu Tomasza Rabady znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie ulokował piłkę w bramce. Gospodarze wprawdzie jeszcze zdołali zmniejszyć straty doprowadzając do wyniku 2:3, ale w 85. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Szpaka końcowy wynik ustalił Jacek Zarówny. „Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando – mówił po meczy trener Janusz Dziura i wynik jest adekwatny do tego co się działo na boisku. Mogliśmy zdobyć jeszcze więcej bramek, bowiem dobre okazje mieli jeszcze Tomasz Szczupakowski i Tomasz Rabanda. Za grę muszę pochwalić cały zespół, ale warto także zaznaczyć dobrą grę w bramce Kamil Smugi, dla którego to był pierwszy występ w tym sezonie.”
RD

Śląsk Łubniany – BTP Piast Brzeg 2:4 (1:2)
0:1 – Tomasz Raczyński (5); 0:2 – Paweł Boczarski (28); 1:2 (43); 1:3 – Paweł Boczarski (51); 2:3 (75); 2:4 – Jacek Zarówny (85)
BTP Piast: Kamil Smuga – Marcin Suchodolski, Krzysztof Kowalczyk, Łukasz Strząbała, Kamil Mazurkiewicz, Mariusz Świtoń (46, Łukasz Szpak), Paweł Boczarski, Bartosz Kruk, Tomasz Raczyński (67, Marcin Bandrowski), Tomasz Szczupakowski (80, Piotr Grzyb), Tomasz Rabanda (70, Jacek Zarówny); trener Janusz Dziura